1621. Hétfőtől tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A fészekanyag behordásával napokon belül kezdetét veszi leggyakoribb odúköltő énekesmadaraink - a cinegék és verebek - költési időszaka, ezért aki szeretné segíteni az idei első költésüket, helyezzen ki számukra mesterséges odúkat.
Minek alapján választja ki a homeopata állatorvos kutyánk, macskánk, görényünk, csincsillánk, degunk és a többi kis kedvenc számára a megfelelő szert? Hogyan szállítsuk és tároljuk a homeopátiás szereket?
Miután hazánkban ma még nagyon kevés (10-12 féle) állatok számára törzskönyvezett homeopátiás készítmény kapható a kereskedelemben, ezért sorozatunkban is leginkább a monoszerek adagolását javasoljuk, bevált indikációs alapon.
A vörösfülű ékszerteknős népszerű háziállat, ám a bölcs tekintetű hüllő tartása jóval nehezebb, mint azt első látásra gondolnánk. Bár nem kimondottan kényesek a gyomrukra, sokszor mégis megsínylik a helytelen táplálást.
Először is, lábmasszázs közben vigyázni kell, nehogy kiugorjon a mogyorónyi törpehöri a kezünkből! Mert utólag már nehéz bármit is tenni. Akár bele is fulladhat a neki óriási jacuzziba. És tényleg meg is vakulhat. Visine szemcseppel kellene kezelgetni pár napig.
Mivel nem látom, nem tudom megmondani, hogy kóros-e a jelenség vagy normális-e a hereméret. Jó lenne megmutatni szakembernek. De az biztos, hogy a párosodás hiánya miatt nem szokott kóros herenövekedés kialakulni.
Én 4-5 hétig is együtt tartanám őket. Addig biztos nem fognak még bepárzani.
Szerintem beteg. El kellene vinni gyorsan állatorvoshoz.
Lehet tejport kapni pár száz forintért is, például Kondimilk néven. A legtöbb helyen kapható.