1621. Hétfőtől tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A fészekanyag behordásával napokon belül kezdetét veszi leggyakoribb odúköltő énekesmadaraink - a cinegék és verebek - költési időszaka, ezért aki szeretné segíteni az idei első költésüket, helyezzen ki számukra mesterséges odúkat.
Minek alapján választja ki a homeopata állatorvos kutyánk, macskánk, görényünk, csincsillánk, degunk és a többi kis kedvenc számára a megfelelő szert? Hogyan szállítsuk és tároljuk a homeopátiás szereket?
Miután hazánkban ma még nagyon kevés (10-12 féle) állatok számára törzskönyvezett homeopátiás készítmény kapható a kereskedelemben, ezért sorozatunkban is leginkább a monoszerek adagolását javasoljuk, bevált indikációs alapon.
A vörösfülű ékszerteknős népszerű háziállat, ám a bölcs tekintetű hüllő tartása jóval nehezebb, mint azt első látásra gondolnánk. Bár nem kimondottan kényesek a gyomrukra, sokszor mégis megsínylik a helytelen táplálást.
Tény, hogy a bolti tápok - főleg, ha jó minőségűek - a legjobbak. Ha azonban egy kutyus el lett kapatva finomságokkal, akkor nehéz rávenni, hogy ezeket megegye. Főleg, ha aggódó figyelemmel rögtön a szájába nyomunk egy túró rudit, amikor nem veti rá magát a száraztápra. Szóval csak keményen! :) Ha éhes lesz, majd megeszi. Orrnedvességnek semmi, de semmi jelentősége nincs az egészségi állapotát tekintve. Úgy értem, lehet teljesen száraz is, ha épp az imént törölte bele a díszpárnába és lehet lázas kutyának is nedves, hideg az orra, ha épp ivott. Továbbá minden állatpatikában kapható idős kutyáknak való vitaminkészítmény és immunerősítők is.
A csőrméretük, formájuk nem sokban különbözik egymástól, a "borzolt" tollazat (fejdísz) miatt tűnik benyomottnak a csőre.
Valószínűleg vissza kell még vinni az állatorvoshoz. Így különösképpen aggódni sem kell, hiszen ott szakértő kezek fogják gyógyítani. Általában "egy szuri" csak a kezelés kezdete... A macskák tényleg hajlamosak inkább elbújdosni, ha nincsenek jól és nem sajnáltatják magukat, mint mi, emberek. :)
Ha a szoba madárügyileg biztonságos, akkor minden további nélkül "szabadon" tartható a kismadár. De azért vegye figyelembe, hogy nem csak a madárnak eshet baja, hanem ő is kárt tehet a lakásban és a bútorokban, stb.
Az összes gyári tápon pontosan fel kell legyen tüntetve, hogy milyen korú, milyen méretű állatnak pontosan mennyi a napi adagja. Illetve, hogy melyik típusú és korú kutyáknak melyik tápot kell választani. Ennek eldöntéséhez az adott tápboltokban szívesen nyújtanak segítséget. Az így kiszámolt mennyiség és minőség mellé igazából mást már nem érdemes adni, mert elhízást okozhat. Ha mégis kap konzervet (egy kis változatosság miatt...), akkor kicsit csökkenteni kell a szárazadagot.