1621. Hétfőtől tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A fészekanyag behordásával napokon belül kezdetét veszi leggyakoribb odúköltő énekesmadaraink - a cinegék és verebek - költési időszaka, ezért aki szeretné segíteni az idei első költésüket, helyezzen ki számukra mesterséges odúkat.
Minek alapján választja ki a homeopata állatorvos kutyánk, macskánk, görényünk, csincsillánk, degunk és a többi kis kedvenc számára a megfelelő szert? Hogyan szállítsuk és tároljuk a homeopátiás szereket?
Miután hazánkban ma még nagyon kevés (10-12 féle) állatok számára törzskönyvezett homeopátiás készítmény kapható a kereskedelemben, ezért sorozatunkban is leginkább a monoszerek adagolását javasoljuk, bevált indikációs alapon.
A vörösfülű ékszerteknős népszerű háziállat, ám a bölcs tekintetű hüllő tartása jóval nehezebb, mint azt első látásra gondolnánk. Bár nem kimondottan kényesek a gyomrukra, sokszor mégis megsínylik a helytelen táplálást.
A vizelet elszíneződését okozhatja a takarmány színe, de lehet fertőzéses eredetű is. Vizeletet kellene gyűjteni az állattól, és bevinni egy állatorvosi rendelőbe, ott különböző vizsgálati módszerrel meg tudják különböztetni a két kórképet egymástól.
A pelék nálunk valóban védettek, ezért is nehezebb a döntés. Visszavadításuk nagyon nehéz, és a következmények is kétesek. Ami a legjobb megoldásnak tűnik az az, ha felveszi a kapcsolatot a helyi állatkerttel vagy vadasparkkal, ők tudnak segíteni vagy befogadni. Ha nem sikerül, akkor írjon és én találok helyet a kicsiknek.
Az ivartalanítás után várni kell még egészen a seb gyógyulásáig, ami két hét, és utána már összeengedhető a két állat. Valószínűleg a párzási viselkedés megmarad.
A kisnyuszik naponta egyszer esznek, mégpedig a reggeli órákban. A nyúltej igen zsíros, ezért tejpótlónak a kecsketej felel meg, de ezzel való etetés esetén sem garantált a sikeres felnevelés. Figyelni kell, hogy nehogy felfúvódjanak a kicsik, illetve, hogy megfelelő hőmérsékleten, 30 fokon legyenek tartva.
Valóban elképzelhető, hogy harapás vagy karmolás eredményeként alakult ki tályog, de egy begyulladt fog is okozhat hasonló tüneteket. Mindkét esetben segítség nélkül az állat állapota romlani fog, súlyosbodhat, ezért javasolnám, hogy mutassák meg állatorvosnak a cicát.