1621. Hétfőtől tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A fészekanyag behordásával napokon belül kezdetét veszi leggyakoribb odúköltő énekesmadaraink - a cinegék és verebek - költési időszaka, ezért aki szeretné segíteni az idei első költésüket, helyezzen ki számukra mesterséges odúkat.
Minek alapján választja ki a homeopata állatorvos kutyánk, macskánk, görényünk, csincsillánk, degunk és a többi kis kedvenc számára a megfelelő szert? Hogyan szállítsuk és tároljuk a homeopátiás szereket?
Miután hazánkban ma még nagyon kevés (10-12 féle) állatok számára törzskönyvezett homeopátiás készítmény kapható a kereskedelemben, ezért sorozatunkban is leginkább a monoszerek adagolását javasoljuk, bevált indikációs alapon.
A vörösfülű ékszerteknős népszerű háziállat, ám a bölcs tekintetű hüllő tartása jóval nehezebb, mint azt első látásra gondolnánk. Bár nem kimondottan kényesek a gyomrukra, sokszor mégis megsínylik a helytelen táplálást.
Állatkereskedésekben lehet kapni kis, sarokba helyezhető nyuszi-, illetve tengerimalac-wc-t, amibe érdemes szénát vagy forgácsot tenni. Ha tetszik a kisállatnak, akkor oda fog járni üríteni, de erre semmi garancia nincsen. Egy próbát azért megér.
A csincsilla szőr csomósodását több minden okozhatja. Létezik külön a csincsillák számára készített apró szemű, lágy homok, ami nem sérti meg a bundájukat, viszont a célnak megfelel. Okként szerepelhet a vitamin- vagy rosthiány, ezért érdemes változatosan, és vitaminban gazdag étrendet biztosítani nekik. Elég a rágcsálóknak készített vitamin, vagy probiotikum adása napi rendszerességgel. És természetesen ok lehet a tengerimalaccal való együttélés eredménye is, hiszen sokszor nyalogathatják egymást, aminek a következtében összecsomósodik a csincsilla szőre.
Ha az Ön nyuszija nőstény, akkor könnyen lehet, hogy fészket szeretne építeni, és ezért halmozza fel a szájában a szénát. Bak nyusziknál más lehet az ok, de minden esetben az orr körüli váladékozást figyelni kell, ha továbbra is folyik a nyuszi orra, akkor azt komolyan kell venni, és kezelni kell!
A nyuszi vizeletének mennyiségét az elfogyasztott víz és zöldség mennyisége befolyásolja. Ha sűrű a vizelet, érdemes megvizsgáltatni, lehet, hogy gyulladás is van a háttérben. Az orr körüli váladék megjelenése mindig aggodalomra ad okot. Ha társul hozzá tüsszögés, vagy pár napon belül nem szűnik meg a váladékozás, orvoshoz kell vinni a nyuszit!
Véleményem szerint egy madár sem szereti, ha a költésben zavarják. Ha nagyon szeretné ellenőrizni a fiókanevelés menetét, akkor azt a legritkábban tegye.