1621. Hétfőtől tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A fészekanyag behordásával napokon belül kezdetét veszi leggyakoribb odúköltő énekesmadaraink - a cinegék és verebek - költési időszaka, ezért aki szeretné segíteni az idei első költésüket, helyezzen ki számukra mesterséges odúkat.
Minek alapján választja ki a homeopata állatorvos kutyánk, macskánk, görényünk, csincsillánk, degunk és a többi kis kedvenc számára a megfelelő szert? Hogyan szállítsuk és tároljuk a homeopátiás szereket?
Miután hazánkban ma még nagyon kevés (10-12 féle) állatok számára törzskönyvezett homeopátiás készítmény kapható a kereskedelemben, ezért sorozatunkban is leginkább a monoszerek adagolását javasoljuk, bevált indikációs alapon.
A vörösfülű ékszerteknős népszerű háziállat, ám a bölcs tekintetű hüllő tartása jóval nehezebb, mint azt első látásra gondolnánk. Bár nem kimondottan kényesek a gyomrukra, sokszor mégis megsínylik a helytelen táplálást.
A macskáknál gyakori jelenség az, amit Ö is megfigyelt az etetés során. Ezzel sajnos nem sokat lehet kezdeni, az ilyen cicák etetésénél sokkal jobban oda kell figyelni. Ami a kérdésnek azt a részét illeti, hogy miért nem hízik, nehéz így véleményt mondai, mert ehhez számos körülményt kellene ismerni (pl. kandúr-e a cica, vagy nöstény). Lehet, hogy van valami baja, de lehet, csak ivartalanítani kellene. A rángásos dolog, amit észlelnek, valószínűleg normális jelenség, de ezt is csak állatorvosi vizsgálat után lehetne megítélni.
Egyszerű házimacskák testtömege átlagos esetben 4 kg körül szokott lenni. Tehát ehhez képest az ön cicája még nem mutat elmaradást, de a 6,5-7 kg-hoz képest azért számottevő a súlycsökkenés. Úgy gondolom, ha a súlycsökkenés folytatódik, akkor mindenképpen indokolt egy állatorvosi vizit. Ilyenkor a vizsgálaton túl esetleg vérvétellel és eredményének figyelembe vételével dönthető el, hogy van e valamilyen betegség a háttérben.
Ha új tojót vesz, az nem fog "automatikusan" ráülni a tojásokra. A japáni sirályka - zebra pinty összeállításból nagy eséllyel magtalanok a tojások, de ha mégsem, úgy az utódok már nem lesznek képesek továbbszaporodni. Ha már egy hónapja megvan az első tojás, úgy eleve alkalmatlan a keltetésre. Vagyis vegye ki a fészekből a tojásokat és a sirályka hím mellé sirályka tojót vásároljon.
A két kutya között teljesen természetes lehet, hogy eltérés van a szobatisztaság kérdésében. A kan kutyust alaposan ki kellene vizsgáltatni, nincs-e valami szervi baja, betegsége, ami miatt nem tudja tartani a vizeletét, ürülékét. Ha minden negatív, akkor valószínű, hogy lelki okai vannak a problémának. Ezen segíteni nehéz, bár nem lehetetlen. Esetleg kutya viselkedés terápiával foglalkozó szakember segítségét kell igénybe venni.
A szarus részek képződési zavarai visszavezethetőek a szaruban élősködő atkák áldatlan tevékenykedésére, de lehet hibás májműködésből adódó probléma is. Állatorvoshoz kellene fordulni a pontos diagnózis céljából. Megelőzésre, házilagos kezelésre jó hatású az Ivermectin light spot on élősködők elleni készítmény, ami kisállatpatikákban beszerezhető.