1621. Hétfőtől tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A fészekanyag behordásával napokon belül kezdetét veszi leggyakoribb odúköltő énekesmadaraink - a cinegék és verebek - költési időszaka, ezért aki szeretné segíteni az idei első költésüket, helyezzen ki számukra mesterséges odúkat.
Minek alapján választja ki a homeopata állatorvos kutyánk, macskánk, görényünk, csincsillánk, degunk és a többi kis kedvenc számára a megfelelő szert? Hogyan szállítsuk és tároljuk a homeopátiás szereket?
Miután hazánkban ma még nagyon kevés (10-12 féle) állatok számára törzskönyvezett homeopátiás készítmény kapható a kereskedelemben, ezért sorozatunkban is leginkább a monoszerek adagolását javasoljuk, bevált indikációs alapon.
A vörösfülű ékszerteknős népszerű háziállat, ám a bölcs tekintetű hüllő tartása jóval nehezebb, mint azt első látásra gondolnánk. Bár nem kimondottan kényesek a gyomrukra, sokszor mégis megsínylik a helytelen táplálást.
Nem mindig szükséges a teknősök karmát vágni. Általános esetben ezek folyamatosan kopnak. Hím ékszerteknősöknél azonban teljesen normális jelenség, hogy a mellső lábakon hosszabbak a karmok. A karmokban egyébként erek és idegek is találhatók, így ha túl rövidre vágja az ember, úgy könnyen vérezhet és fájdalommal is jár. Általában csak a végét lehet biztonsággal levágni. Ha véletlen belevág az ember akkor sincs aggodalomra ok, a vérzés rövid időn belül eláll (akárcsak amikor az ujjunkat megvágjuk).
Igen, megtermékenyítheti, de nagyon nem ajánlatos rokon egyedeket egymással szaporítani, könnyen születhetnek beteg kölykök. A szuka tüzelésekor gondosan zárd külön a két kutyát, de még jobb, ha legalább az egyiküket ivartalaníttatod. Erről bővebben itt olvashatsz: www.ivartalanitas.hu
A szőr biztosan nem nőtt ki belőle,hanem beleakadhatott verekedés vagy tisztálkodás közben. Ha zavaró a karom sérülése,állatorvosa levágbelőle akkorát,amekkorát lehet. Ha nem tudja,mekkorát vághat a cica karmaiból,jobb,ha megkéri állatorvosát,mutassa meg önnek. Legközelebb akár otthon is megoldhatja ezt a problémát,ha a cica elég nyugodt.
Meg kell mutatni állatorvosnak. Csak vizsgálat után lehet tudni, hogy milyen sérülés történt és mit lehet csinálni.
Ezt nem lehet előre megjósolni. A már meglévő, öt éves kutyád hogy jön ki más, felnőtt kan kutyákkal ? Agresszív? Domináns? Barátságos? A másik kutyát viszont nem ismerheted előre, az illatos úton egyesével vannak a kutyusok a kennelekben, így nem sok infót tudnak mondani ott arról, hogy hogy jön ki más kutyákkal az adott kutyus. Esetleg látogass el saját kutyáddal együtt a telepre, és kérdezd meg, megengedik-e, hogy kipróbáld, mit szól egymáshoz a két kutyus. Ha ez nem lehetséges, keress egy másik állatvédő szervezetet, ahol lehetőség van a próba-találkozásra. Az ivartalanítás is segíthet abban, hogy két kan kutya között ne legyen dominancia harc, ugyanis az ivartalanított kanok általában behódolóbbak, nem verekedősek.