1621. Hétfőtől tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A fészekanyag behordásával napokon belül kezdetét veszi leggyakoribb odúköltő énekesmadaraink - a cinegék és verebek - költési időszaka, ezért aki szeretné segíteni az idei első költésüket, helyezzen ki számukra mesterséges odúkat.
Minek alapján választja ki a homeopata állatorvos kutyánk, macskánk, görényünk, csincsillánk, degunk és a többi kis kedvenc számára a megfelelő szert? Hogyan szállítsuk és tároljuk a homeopátiás szereket?
Miután hazánkban ma még nagyon kevés (10-12 féle) állatok számára törzskönyvezett homeopátiás készítmény kapható a kereskedelemben, ezért sorozatunkban is leginkább a monoszerek adagolását javasoljuk, bevált indikációs alapon.
A vörösfülű ékszerteknős népszerű háziállat, ám a bölcs tekintetű hüllő tartása jóval nehezebb, mint azt első látásra gondolnánk. Bár nem kimondottan kényesek a gyomrukra, sokszor mégis megsínylik a helytelen táplálást.
Könnyen előfordulhat, hogy a nőstény teknős tojást szeretne rakni, csak nem tud hova. Leggyakoribb oka ennek, ha az akváriumban nincs megfelelő tojásrakó hely. A célra legjobban megfelel egy nedves, laza, homok/föld keverékével megtöltött doboz, amibe a teknős letojhat. Ha ez nem sagít úgy javasolt állatorvos felkeresése, aki segít a probléma megoldásában. Fontos megjegyezni azonban, hogy nem csak a tojásvisszatartás okozhat ilyen tüneteket. Néha egyéb betegségek, például szorulás/ bélsárpangás is, hasonló módon jelentkezhetnek.
- a gyümölcsök nem ártanak neki, de egyszerre csak kis mennyiséget adj ezekből - az ürülékevés lehet vitamin - vagy ásványi anyag-hiány miatt is, de lehet rossz szokás is. Ez esetben valószínűleg az első ok a kézenfekvő. - az olcsóbb fajta konzerv eledelekben nincs túl sok tápanyag, javarészt vízből és gyenge minőségű állati melléktermékekből valamint szójából állnak, a vizes kenyérrel együtt sem tartalmazza így a szükséges tápanyagokat kutyád eledele. E mellé mindenképp javasolt vitamin adása, de még jobb lenne, ha gyakrabban adnál jobb minőségű száraz- vagy konzerv eledelt kutyádnak, valamint főtt csirkeaprólékot, rizzsel, ezek sokkal egészségesebbek, mint a konzerv és a vizes kenyér. A prémium kutyaeledelek mellé pedig nem kell vitamint adni, mert tartalmaznak mindent. - a fürdetésről: lehetséges, hogy éppen akkor vedlett a kutyád, amikor samponnal fürdetted, és emiatt jött ki több szőr belőle. Ha a szőrhullás nem túlzott mértékű, akkor nincs probléma. A sampont mindig sok vízzel felhigítva használd, tehát ne töményen öntsd a szőrére!
Tudni kellene a fedeztetés (ill. az ovuláció) pontos időpontját. A hüvelyből ürülő váladék gyakran lehet kóros eredetű, állatorvossal kellene a magzatokat megvizsgáltatni, hogy rendesen fejlődnek-e.
1./ Egyedülmaradási probléma Megoldás: fizikai és szellemi igények kielégítése, interaktív kutyajáték, Bach-virágterápia, egyedülmaradási tréning 2./ A felugrálást valószínűleg a kezdettől fogva nem helyesen kezelte ezért ez egy rossz szokássá rögződött. Megoldás: deszenzibilizáló tréning. 3./ Rangsor és kommunikációs probléma az ember és a kutya között. Megoldás: a gazdi és a kutya közös képzése és oktatása
A 2, a 10, kerületben van szemspecialista állatorvos, illetve az Állatorvosi Egyetemen. X.kerület Dr. Szakmári Katalin 30/952-5770 ; 06-1/260-31-58 Állatorvosi Egyetem, Szentgáli Zsolt : (1) 478-4196 II. kerület: Dr. Szűcs Zsuzsanna http://www.provet.hu