1621. Hétfőtől tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A fészekanyag behordásával napokon belül kezdetét veszi leggyakoribb odúköltő énekesmadaraink - a cinegék és verebek - költési időszaka, ezért aki szeretné segíteni az idei első költésüket, helyezzen ki számukra mesterséges odúkat.
Minek alapján választja ki a homeopata állatorvos kutyánk, macskánk, görényünk, csincsillánk, degunk és a többi kis kedvenc számára a megfelelő szert? Hogyan szállítsuk és tároljuk a homeopátiás szereket?
Miután hazánkban ma még nagyon kevés (10-12 féle) állatok számára törzskönyvezett homeopátiás készítmény kapható a kereskedelemben, ezért sorozatunkban is leginkább a monoszerek adagolását javasoljuk, bevált indikációs alapon.
A vörösfülű ékszerteknős népszerű háziállat, ám a bölcs tekintetű hüllő tartása jóval nehezebb, mint azt első látásra gondolnánk. Bár nem kimondottan kényesek a gyomrukra, sokszor mégis megsínylik a helytelen táplálást.
El kell őket térben az édesanyjuktól különíteni, ennyi idősen már érettek az önálló táplákozásra.
Vannak macskák, amelyek nehezen viselik el, hogy megszokott környezetüket egy másik fajtárssal kell megosztaniuk, különösen 15 éves korban, - a 2 nap egyébként nagyon rövid idő az összeszokásra. Az etető/itató edények egymástól való eltávolítása, az etetés időbeli elkülönítése, két külön alom, a játékok időleges elzárása, a régebb óta ott élő macska pihenőhelyétől az új jövevény mindenkori távol tartása általában segíteni szokott az átmeneti időszakban. További lehetőség lehet a fiatal macska ivartalanítása és egy Bach-virág terápia.
Haladéktalanul fordulj állatorvoshoz a cicával, ez nem az a fajta betegség, amit orvos nélkül kell kezelgetni!
A probléma oka lehet szervi eredetű (pl. petevezeték gyulladás), de akár hímek is lehetnek a madarak. Utóbbi legegyszerűbb felismerésére alkalmas, a már korábbi válaszokban említett szárnyfonáki tollpettyek megléte, illetve hiánya.
A szájszagot valószínűleg fogkő vagy ínygyulladás okozza. A már meglévő fogkövet csak állatorvos tudja eltávolítani, általában bódításban végzik a beavatkozást. Az ínygyulladás is olyan betegség, amellyel okvetlenül fel kell keresni az állatorvost. A fogkő eltávolítása után különböző termékeket lehet kapni a megelőzés céljából, a webáruházak kínálatában keress rá a fogkő szóra. Továbbá javasoljuk az alábbi cikkeink elolvasását.