1621. Hétfőtől tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A fészekanyag behordásával napokon belül kezdetét veszi leggyakoribb odúköltő énekesmadaraink - a cinegék és verebek - költési időszaka, ezért aki szeretné segíteni az idei első költésüket, helyezzen ki számukra mesterséges odúkat.
Minek alapján választja ki a homeopata állatorvos kutyánk, macskánk, görényünk, csincsillánk, degunk és a többi kis kedvenc számára a megfelelő szert? Hogyan szállítsuk és tároljuk a homeopátiás szereket?
Miután hazánkban ma még nagyon kevés (10-12 féle) állatok számára törzskönyvezett homeopátiás készítmény kapható a kereskedelemben, ezért sorozatunkban is leginkább a monoszerek adagolását javasoljuk, bevált indikációs alapon.
A vörösfülű ékszerteknős népszerű háziállat, ám a bölcs tekintetű hüllő tartása jóval nehezebb, mint azt első látásra gondolnánk. Bár nem kimondottan kényesek a gyomrukra, sokszor mégis megsínylik a helytelen táplálást.
Ha Önt idézve az anyakutya "rohan vissza hozzájuk", nagy baj nem lehet az ösztönökkel és, ha a picik nem nyafognak állandóan, a tejtermeléssel sem. Leginkább nyugalomra, jó táplálékra és megfelelő mennyiségű folyadékra (vízre) van szüksége. Amennyiben nem agresszív a kölykökkel, (márpedig erre nem utal semmi) nyugodtan magára hagyhatja a kis "családot". Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Amennyiben valóban mechanikai sérülés okozta a sebet, felesleges atka ellenes szert alkalmazni. Antiszeptikus kenőcs vagy csepp is elegendő. (De ne penicillin típusú antibiotikumot tartalmazzon.) A futókereket cseréljék le.
Olvasd el a témában írt cikkeinket, linkeket lásd lejjebb!
Első lépésben vigye el állatorvoshoz és nézesse meg a veséjét – nincs-e fölfázva a kutya, nincsenek-e vizelettartási problémái. Amennyiben orvosi indok nincs a vizelésre, akkor valószínűleg ez az úgynevezett örömvizelés – amikor is a kutya egy alárendelt pózban maga alá vizel. Sajnos nincs arra garancia, hogy ez a magatartás megváltozna. Annyit érdemes megpróbálni, hogy amikor hazamegy a munkából, amikor felkel az ágyból, akkor egy ideig nem foglalkozik az ebbel, mintha ott sem lenne a kutya. Pl. amikor hazamegy, előbb tegye le a táskáját, kabátját, menjen el a fürdőszobába kezet mosni stb stb. Amikor ezzel végzett, hívja magához a kutyát, simogassa, szeretgesse meg, játsszon vele egy kicsit, aztán amikor Ön úgy dönt, hogy most elég volt, akkor ezt jelezze a kutyának és fejezze be a játékot. Ezzel a kondicionált viselkedést meg lehet törni és talán újra lehet kondicionálni.
Ez egy bőrgyulladás, valószínűleg allergiás eredetű. Szerintem mutassa meg állatorvosnak. Jó lenne tudni az okát.