1621. Hétfőtől tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A fészekanyag behordásával napokon belül kezdetét veszi leggyakoribb odúköltő énekesmadaraink - a cinegék és verebek - költési időszaka, ezért aki szeretné segíteni az idei első költésüket, helyezzen ki számukra mesterséges odúkat.
Minek alapján választja ki a homeopata állatorvos kutyánk, macskánk, görényünk, csincsillánk, degunk és a többi kis kedvenc számára a megfelelő szert? Hogyan szállítsuk és tároljuk a homeopátiás szereket?
Miután hazánkban ma még nagyon kevés (10-12 féle) állatok számára törzskönyvezett homeopátiás készítmény kapható a kereskedelemben, ezért sorozatunkban is leginkább a monoszerek adagolását javasoljuk, bevált indikációs alapon.
A vörösfülű ékszerteknős népszerű háziállat, ám a bölcs tekintetű hüllő tartása jóval nehezebb, mint azt első látásra gondolnánk. Bár nem kimondottan kényesek a gyomrukra, sokszor mégis megsínylik a helytelen táplálást.
Sajnos a leírt tünetek valóban valamelyik macskavírusos betegségre utalnak, ezek elkülönítő kórjelzése nagyon nehéz és költséges, valamint a terápia sem igazán különbözik a betegség fajtájától. Mindegyik lényege a társfertőzések letörése (antibiotikum) és az általános tünetek, valamint az ellenállóképesség javítása. A végbélnyíláson valószínűleg egy kisfokú nyálkahártya-előesés (aranyér) indult meg a krónikus hasmenéstől.
Igen, lehet. Létezik külön a törpe fajtáknak (spicc, schnauzer, uszkár) kialakított pálya, és ezen rendezik a versenyeket is. Keresse a Nagyiccei Kutyaiskolát és László Istvánt, vagy a Népszigeti Kutyasulit (www.kutyasuli.hu).
Igen, az említett elváltozás valószínűleg köldöksérv. A fialásnak nem lehet akadálya, bár kisebb műtéttel az elváltozás könnyen orvosolható.
Megfelelőnek tűnik ez a hőmérséklet, de figyelni kell azért, nehogy egy rosszul szellőző terráriumba kerüljön, ahol esetleg hőgutát kaphat. Általánosságban elmondható, hogy sokkal veszélyesebbek a hirtelen hőmérsékletváltozások, mint egy állandó, esetleg szélsőségesnek tűnő hőmérséklet.
A patkányok (így a csuklyásak is) éjszakai életet élő állatok. De gondolom, erről kellőképpen tájékozódott, mielőtt megvette volna az állatot. Mindenkit szinte mindenhez hozzá lehet szoktatni, idomítással még egy oroszlánt is rá lehet venni arra, hogy a tüzes karikán átugráljon. Azonban a felelős állattartáshoz az is hozzátartozik, hogy figyelembe vesszük és elfogadjuk kis kedvencünk ösztönös megnyilvánulásait. Mivel a patkányok társas lények, jó lenne mellé egy azonos nemű társról is gondoskodni. Minek fürösztené? Ha nem beteg, tisztálkodik ő magától is.