1621. Hétfőtől tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A fészekanyag behordásával napokon belül kezdetét veszi leggyakoribb odúköltő énekesmadaraink - a cinegék és verebek - költési időszaka, ezért aki szeretné segíteni az idei első költésüket, helyezzen ki számukra mesterséges odúkat.
Minek alapján választja ki a homeopata állatorvos kutyánk, macskánk, görényünk, csincsillánk, degunk és a többi kis kedvenc számára a megfelelő szert? Hogyan szállítsuk és tároljuk a homeopátiás szereket?
Miután hazánkban ma még nagyon kevés (10-12 féle) állatok számára törzskönyvezett homeopátiás készítmény kapható a kereskedelemben, ezért sorozatunkban is leginkább a monoszerek adagolását javasoljuk, bevált indikációs alapon.
A vörösfülű ékszerteknős népszerű háziállat, ám a bölcs tekintetű hüllő tartása jóval nehezebb, mint azt első látásra gondolnánk. Bár nem kimondottan kényesek a gyomrukra, sokszor mégis megsínylik a helytelen táplálást.
A terhelés utáni köhögés hátterében lehet szívbetegség, vagy a légzőfelület csökkenése is. A nagy étvágy és emellett fogyás oka bélférgesség, de akár pajzsmirigy túlműködés, daganat is. A kötőhártya-gyulladás (könnyezés, csipásodás) többféle betegség tünete is lehet. A fül rendellenes állása leggyakrabban külső hallójárat gyulladás jele szokott lenni. Szóval igen sok ok van arra, hogy további vizsgálatokat végezzenek, és a korrekt diagnózisnak megfelelő kezelést alkalmazzanak. A szívbetegség hallgatózással, EKG-val, vagy szív ultrahanggal diagnosztizálható. Esetleges szervi megbetegedések diagnózisához segítséget jelenthet egy vérvizsgálat. A fül betegségének vizsgálatához egy vizuális (otoscopos) vizsgálat, esetleg fültampon labor vizsgálata javasolható (rezisztencia vizsgálattal). A könnyezés, csipásodás az alapbetegségek oki kezelése mellett valószínűleg megszűnik. Tehát vissza az állatorvoshoz!
Minden valószínűség szerint idegsérülés gyanúja áll fent. Csak egy teljes körű kivizsgálással (rtg, fizikális vizsgálat) lehet megállapítani, hogy a sérülés maradandó-e vagy lehet rajta segíteni. Várjuk szeretettel Rendelőnkben, ha a kivizsgálás mellett döntött.
Ezt ennyiből, távolból nem lehet megállapítani, érdemes lenne elvinni állatorvoshoz egy kivizsgálásra.
Dehogy állatkínzás! Sőt, így legalább nem lesz elkényeztetve. A kutyának nagyon jó, ha van egy saját helye, ahová elvonulhat aludni. Egyáltalán nem állatkínzás ez! Ne aggódj, nagyon jól csinálsz mindent! Olvasd el kölyökkutyákról szóló cikkeinket is!
Ezek olyan tünetek, amellyel azonnal állatorvoshoz kell fordulni, mert akár súlyos baja is lehet!