1621. Hétfőtől tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A fészekanyag behordásával napokon belül kezdetét veszi leggyakoribb odúköltő énekesmadaraink - a cinegék és verebek - költési időszaka, ezért aki szeretné segíteni az idei első költésüket, helyezzen ki számukra mesterséges odúkat.
Minek alapján választja ki a homeopata állatorvos kutyánk, macskánk, görényünk, csincsillánk, degunk és a többi kis kedvenc számára a megfelelő szert? Hogyan szállítsuk és tároljuk a homeopátiás szereket?
Miután hazánkban ma még nagyon kevés (10-12 féle) állatok számára törzskönyvezett homeopátiás készítmény kapható a kereskedelemben, ezért sorozatunkban is leginkább a monoszerek adagolását javasoljuk, bevált indikációs alapon.
A vörösfülű ékszerteknős népszerű háziállat, ám a bölcs tekintetű hüllő tartása jóval nehezebb, mint azt első látásra gondolnánk. Bár nem kimondottan kényesek a gyomrukra, sokszor mégis megsínylik a helytelen táplálást.
Remélhetőleg visszajön a cica! Többször előfordult már, hogy macskák több nap, esetleg több hét kóborlás után hazaértek (mikor valaki magával vitte a gazdátlannak vélt állatot, ám az hazatalált). Az is lehet, hogy hétvégén véletlenül bezárták egy épületbe. Ilyenkor szerencsére elég sokáig bírják a megpróbáltatásokat, akár 1 hét bezárás után is hazaszaladnak! Mindenképpen keresni kell mindenfele, hangosan kiáltva a nevét és érdemes sok helyre "falragaszokat" is kitenni az utcákon és az állatorvosi rendelőkben is. Remélem mihamarabb előkerül a cica.
Valószínű, hogy köldöksérve van. Ha nem fájdalmas, és jó az állat általános állapota, akkor nem kell bántani. Egyébként csak műtéttel oldható meg.
Sajnos ezt vizsgálat nélkül nagyon nehéz megmondanom. Allergiás, de akár parazitás megbetegedés is lehet. Javaslatom, hogy mielőbb keressen fel vele egy állatorvost, mielőtt súlyosbodna a baj.
A hasterime növekedésnek számos oka lehet, a kutyáknál a májbetegség nem nagyon jár ascitessel. Alapos és sürgős orvosi kivizsgálás szükséges!
Erre a kérdésre válaszom rövid: a hüllők nem szoktak a víz aljára tojást rakni, főleg nem a teknősök, hiszen a partra rakják a tojásaikat! A másfél méter mély tó nem minden teknősnek elég mély az áttelelésre!