1621. Hétfőtől tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A fészekanyag behordásával napokon belül kezdetét veszi leggyakoribb odúköltő énekesmadaraink - a cinegék és verebek - költési időszaka, ezért aki szeretné segíteni az idei első költésüket, helyezzen ki számukra mesterséges odúkat.
Minek alapján választja ki a homeopata állatorvos kutyánk, macskánk, görényünk, csincsillánk, degunk és a többi kis kedvenc számára a megfelelő szert? Hogyan szállítsuk és tároljuk a homeopátiás szereket?
Miután hazánkban ma még nagyon kevés (10-12 féle) állatok számára törzskönyvezett homeopátiás készítmény kapható a kereskedelemben, ezért sorozatunkban is leginkább a monoszerek adagolását javasoljuk, bevált indikációs alapon.
A vörösfülű ékszerteknős népszerű háziállat, ám a bölcs tekintetű hüllő tartása jóval nehezebb, mint azt első látásra gondolnánk. Bár nem kimondottan kényesek a gyomrukra, sokszor mégis megsínylik a helytelen táplálást.
Szia Én nyírok menhelyen kutyusokat és a tapasztalatom az, hogy sokkal jobban bírják a nyírást mint néhány gazdis kutya. Ha jó a kozmetikus, nyugodt, kitartó, magabiztos és nem kapkod, akkor szerintem teljesen felesleges lenyugtatózni az ebet! De a puding próbája az evés, vidd el ahoz a kozmetikushoz és tapasztaljátok ki milyen a viselkedése egyes helyzetekben. Nyugtatózni csak akkor kell, ha kutya pánikszerűen bekattan (üt ,vág, harap, vinnyog). Egyéb esetben azért egy kutya így vagy úgy, de kezelhető. A nyugtató típusát és mennyiségét nem vagyok hívatott megadni, hiszen nem vagyok állatorvos. Ezt mindig jobb ha ő végzi! Üdv: Adri
Valószínűleg allergiáról van szó. Ezt többféle allergén okozhatja, majdnem biztos, hogy nem taplálék. Feltétlen keressen fel egy állatorvost!
Nem vagyok biztos abban, hogy ez a leírt jelenség valóban valami betegség tünete lenne, sőt, könnyen lehet, semmi kivetnivaló nincs abban, amit a kutya csinál. Miután a kora miatt amúgy is gyakran kell még találkozni az álatorvosukkal, a legjobb az, ha vele konzultálnak erről folyamatosan.
A kérdés alapvetően nem egészségügyi (tehát nem állatorvosi) problémát jelez, hanem viselkedési, "kutyapszichológiai" megoldást kíván inkább. A személyes véleményem az, hogy nem biztos, hogy egy másik kutya megjelenése megoldja a gondokat. Javaslom viszont, hogy jó lenne megkeresni egy "kutyapszichológust", egy jó trénert, aki bizonyára sok hasznos tanácsot tudna adni. (Tudomásom szerint itt a háziállat.hu-n is van ilyen szakember a válaszoló csapatban, elérhetőségeivel együtt)
Nem tudom hány nyusziról van szó. Nem tudom oltva voltak-e a nyulak. Ez amit leírt nagy valószínűséggel egy myxomatózis nevű betegség,amit a szúnyogok terjesztenek. Így mindenképpen ajánlanám hogy azokat a nyulakat, amiken még nem jelentkeznek a tünetek mindenképp oltassák be. Ez ellen a betegség ellen évente, tavasszal a szúnyog szezon előtt oltani kell a nyulakat. Sajnos ez a betegség nagyon nehezen gyógyítható, a fertőzött állatokra 40-90%-ban halálos kimenetelű. Minden képen mutassa meg a nyuszikat minél előbb állatorvosnak!