1621. Hétfőtől tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A fészekanyag behordásával napokon belül kezdetét veszi leggyakoribb odúköltő énekesmadaraink - a cinegék és verebek - költési időszaka, ezért aki szeretné segíteni az idei első költésüket, helyezzen ki számukra mesterséges odúkat.
Minek alapján választja ki a homeopata állatorvos kutyánk, macskánk, görényünk, csincsillánk, degunk és a többi kis kedvenc számára a megfelelő szert? Hogyan szállítsuk és tároljuk a homeopátiás szereket?
Miután hazánkban ma még nagyon kevés (10-12 féle) állatok számára törzskönyvezett homeopátiás készítmény kapható a kereskedelemben, ezért sorozatunkban is leginkább a monoszerek adagolását javasoljuk, bevált indikációs alapon.
A vörösfülű ékszerteknős népszerű háziállat, ám a bölcs tekintetű hüllő tartása jóval nehezebb, mint azt első látásra gondolnánk. Bár nem kimondottan kényesek a gyomrukra, sokszor mégis megsínylik a helytelen táplálást.
Sajnos elképzelhető, hogy felpuffadt. Ez akkor fordulhat elő, ha hirtelen (szoktatás nélkül) nagy mennyiségű erjedésre hajlamos zöldet (pl. káposztát) kapnak a nyulak. Ilyen esetben meg lehet próbálni mihamarabb állatorvoshoz vinni, de sokszor még így is végzetes tud lenni a probléma.
Sajnos a görögteknősök terén még nem vagyok túl tapasztalt (4 éve tartok 2 darabot), de talán tudok segíteni! Azt, hogy mennyi idős, a páncélhosszúságból lehet pontosan megállapítani. A nemeket a görögteknősöknél is úgy kell megkülönböztetni, mint a víziteknősöknél.
Nem tudok különleges "előírásról" a fehérmókusok számára. Szerintem a jó minőségű (!) faforgács vagy fakérek megfelelő nekik. Ami viszont fontosabb, az a ketrec megfelelő berendezése (faágak a mászáshoz, ugráláshoz), de erről részletesebben tudnak mesélni az állatboltban, ahonnan beszerzik a mókust.
Szoktatás kérdése! Ha már nagyobbak lesznek (2-3 hónaposak), akkor már kint is lehet elvileg tartani őket, de csak akkor, ha van számukra egy hely, ahova bebújhatnak, ahol nincs fagy, eső és szél (pl. garázs, előszoba, ól, stb.). Az persze más kérdés, hogy én beengedném őket a lakásba, főleg, ha nagy hidegek lesznek! Véleményem szerint a legideálisabb macskatartási "mód" ha kinti-benti cicaként tartjuk őket (tehát oda mennek ahova éppen szeretnének, ahol jól érzik magukat :)).
14 éves dalmatánál sajnos előfordulhat, hogy nem sikerül a húgyúti fertőzését megszüntetni. A kivarrt húgycső felől is fertőződhet. A nehezített mozgás és a bevizelés valószínűleg gerincbeidegzés eredetű.