1621. Hétfőtől tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A fészekanyag behordásával napokon belül kezdetét veszi leggyakoribb odúköltő énekesmadaraink - a cinegék és verebek - költési időszaka, ezért aki szeretné segíteni az idei első költésüket, helyezzen ki számukra mesterséges odúkat.
Minek alapján választja ki a homeopata állatorvos kutyánk, macskánk, görényünk, csincsillánk, degunk és a többi kis kedvenc számára a megfelelő szert? Hogyan szállítsuk és tároljuk a homeopátiás szereket?
Miután hazánkban ma még nagyon kevés (10-12 féle) állatok számára törzskönyvezett homeopátiás készítmény kapható a kereskedelemben, ezért sorozatunkban is leginkább a monoszerek adagolását javasoljuk, bevált indikációs alapon.
A vörösfülű ékszerteknős népszerű háziállat, ám a bölcs tekintetű hüllő tartása jóval nehezebb, mint azt első látásra gondolnánk. Bár nem kimondottan kényesek a gyomrukra, sokszor mégis megsínylik a helytelen táplálást.
Az ilyen gyakori vizelet ürítésnek nem viselkedési háttere van egy ilyen idős kutyánál, hanem valamilyen szervi probléma lehet. Mindenképpen egy alapos vese, vizeletrendszeri állatorvosi vizsgálatot javaslok.
Fertőzhette a másik macska, megfelelő férghajtóval kell kezelni (pl.cestal cat , drontal cat) Negyedévente akkor is célszerű kezelni ha nem mutatkoznak a tünetek. Ember is elkaphatja, tünete lehet az orr és végbéltáji viszketés. Emberek számára is létezik ellene készítmény, háziorvossal kell konzultálni Megfelelő higiéniai szabályok betartásval csökkenthető a fertőzés lehetősége.
Kedves Kérdező! Ha Önöket ez zavarja, akkor ivartalanítsák kedvencüket - ez csonkításnak semmiképpen sem nevezhető. Ami kijön még, az nem a here, hanem a pénisz tövénél található, és megduzzadt barlangos erekkel gazdagon beszőtt rész.
Főként a lutínó nimfák egyes egyedeire jellemző a fejtető kopaszsága. Nagyobb rokonaikhoz, a kakadukhoz hasonlóan, a nimfák bóbitája mögötti terület tollmentes. Ez a tulajdonság néha túlzott mértékben jelenik meg. Mivel külön génen öröklődik is, így egyre kopaszabb fejű utódaik lehetnek. Néhány példányon a fejtető kopaszodása a kor előrehaladtával erősödhet.
Hasonló a tünet tojás visszatartás esetén is. Ha biztosan hím a hullámos, úgy az állatorvos diagnózisa részben-egészben valószínűsíthető. Vagyis a hullámosoknál valóban sűrűn előfordul a kóros sejtburjánzás, hogy here, vagy más hasüregben kifejlődött daganat, azt röntgen, feltárás mutatja ki. A tumor műtéttel esetlegesen eltávolítható, de a kicsi testméret, illetve a az esetleges áttétek miatt kevés az esély a gyógyulásra. Immunerősítő készítményekkel, vitaminokkal meghosszabbítható a madár élete, kezdeti szakaszban akár vissza is fordítható a folyamat. A hasonló problémák elkerülése érdekében érdemes prevenciós kezeléseket alkalmazni minden egészségesnek látszó madárkánál is.