1621. Hétfőtől tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A fészekanyag behordásával napokon belül kezdetét veszi leggyakoribb odúköltő énekesmadaraink - a cinegék és verebek - költési időszaka, ezért aki szeretné segíteni az idei első költésüket, helyezzen ki számukra mesterséges odúkat.
Minek alapján választja ki a homeopata állatorvos kutyánk, macskánk, görényünk, csincsillánk, degunk és a többi kis kedvenc számára a megfelelő szert? Hogyan szállítsuk és tároljuk a homeopátiás szereket?
Miután hazánkban ma még nagyon kevés (10-12 féle) állatok számára törzskönyvezett homeopátiás készítmény kapható a kereskedelemben, ezért sorozatunkban is leginkább a monoszerek adagolását javasoljuk, bevált indikációs alapon.
A vörösfülű ékszerteknős népszerű háziállat, ám a bölcs tekintetű hüllő tartása jóval nehezebb, mint azt első látásra gondolnánk. Bár nem kimondottan kényesek a gyomrukra, sokszor mégis megsínylik a helytelen táplálást.
Kiképzésnek nem mondható, - de elképzelhető, hogy az anya állat valamilyen meggondolásból elhurcolja a kölykét. A hazahozás előfeltétele, hogy a kölyök állat túlélje az anyai ösztön diktálta kényszer kirándulást !
A nyers hússal etetni a macskát nem a legegészségesebb megoldás, több veszélyt is hordoz. Jelenleg a macskatápok olyan széles választéka kapható a kereskedelmi forgalomban, - hogy minden igény kielégíthető, minden probléma megoldható. Elsősorban 1-2 napig semmilyen táplálékot nem kell adni a cicáknak, csak friss ivóvíz legyen számukra elérhető. Ezt követően lehet türelmesen próbálkozni 2- 3 napos vátakozásban, külömböző nedves/dobozos tápokkal. Ajánlom figyelmébe a NATUR MENÜ választékot: http://bolthely.hu/4tappancs/lista/4e0c0d431f7a8_MACSKATAPOK
Kedves Gazdi! Valószínűleg terméketlen valamelyik állat. Miután a hörcsögök közeli rokontenyésztettek elég gyakori a rokonsági fok, és ez is oka lehet a sterilitásnak. Sajnos a konkrét okot valószínűleg sosem fogjuk tudni kideríteni. Üdvözlettel.
A hormonkezelés sajnos durva beavatkozás a szervezet rendszereibe, így minden későbbi tünetnek fontos jelentősége lehet. Találgatások (és főleg várakozás) helyett mindenképpen azt tanácsolom, hogy mielőbb mutassa meg a kutyát egy másik állatorvosnak!
Valószínűleg a tüzeléssel illetve az azzal együtt járó un. 'álvemhesség'gel van összefüggésbe a tünet. A tüzelést követően ivartalanítassa a kutyát!