161. Szobatisztaságra a kiskutyát is nevelni kell
A kiskutyák is olyanok, mint a kisbabák, nem tudják, hova kell "kimenni", hacsak mi meg nem tanítjuk nekik. Megmutatjuk, hogyan neveld szobatisztaságra a kiskutyád!
A kiskutyák is olyanok, mint a kisbabák, nem tudják, hova kell "kimenni", hacsak mi meg nem tanítjuk nekik. Megmutatjuk, hogyan neveld szobatisztaságra a kiskutyád!
Egy csokor vágott virág, a friss rózsa és a tulipán nagyon szépen mutat a vázában, de vigyázat! Kedvenceink is nagyon csábítónak, sőt, ízletesnek találhatják a friss zöldet. Ám egyes virágok veszélyt jelentenek a kutyák és macskák életére! Mindent a szemnek, semmit a mancsnak...
Mivel a legtöbb család kedvenc "találkozóhelye" a konyha, azt gondolhatnánk, hogy madarunknak is itt lesz a legjobb...
A Háziállat Online partnerei, avagy akikkel szívesen működünk együtt.
A baglyok lélegzetelállító teremtmények és bár többnyire taníthatók és jól kezelhetőek, mégis jobban tesszük, ha meghagyjuk őket a vadonnak és a madár szokásait jól ismerő madárszakértőknek.
Nem írta a kutya nemét, de feltehetően a 3 utcával odébb nagy a szexuális motiváció. Eredményes tréning hasonló esetekben csak az ivartalanítást követően lehetséges !
Lefedni, letapasztani a sebet nehéz ügy, de az esetek nagy részében nem szokták bántani a sebüket. Az orrvérzést nem hiszem, hogy a tumor okozza. Ha az okozná, akkor az már komoly áttétek meglétét feltételezné. A fogságban (otthon) tartott patkányok 3-4 évig élnek átlagban, de én is láttam már ennél idősebbet.
Kedves Állatbarát! A körmöt általában nem kell vágni, mert magától kopik. Ha valami oknál fogva túl hosszúra nő, és zavarja az állatot a mozgásban, csak állatorvos teheti meg a műveletet. A fogak túlnövése ellen valamilyen gyümölcsfa (alma, körte, cseresznye) megtisztított ágait lehet odaadni neki, hogy azt rágcsálja, és ezzel koptassa fogait. Üdvözlettel: dr. Varga József
Ezen nem segít gyógyszer, mert feltehetően a tünet a kutya elkényeztetésével, a tartási körülményekkel, a hiányzó hierarchikus falka-sorrenddel és az ezekből eredő domináns viselkedéssel magyarázható. Következetes nevelés, a tartási körülmények megváltoztatása, rangsorbeállítás - eredményre vezet. Ezt természetesen, szükség esetén lehet támogatni különféle alternatív állatgyógyászati szerekkel. Tapasztalataim alapján egy 4 éves csivava biológiai és állatviselkedési szempontból nagyon kis eséllyel lehet igazán agresszív !!!
Érdemes lenne felkeresni a Szent István Egyetem egzotikus állat osztályát, ott esetleg a röntgen képen láthatnak olyat is, amit szabad szemmel az eddig felkeresett állatorvosok nem láttak. Persze lehet, hogy nem emésztőszervi elváltozásról van szó, étvágytalanságot okozhat daganatos megbetegedés (ami a röntgenen kiderül), sőt lelki okai is lehetnek (például vannak tengerimalacok, akik társuk elvesztése után nem akarnak enni). Átmenetileg kapjon 3-4 csepp cseppet az ivóvizébe, de bárhogy is legyen, javaslom kisállatokra szakosodott, megfelelő felszereltséggel rendelkező állatorvos megkeresését!