1666. Milyen díszhalak léteznek, és mit kell tudni róluk?
Édesvízi vagy tengeri halak, trópusi vagy a hidegvízi halak: mi a különbség köztük, és mi alapján válasszunk?
Édesvízi vagy tengeri halak, trópusi vagy a hidegvízi halak: mi a különbség köztük, és mi alapján válasszunk?
Amikor egy új kutyakölyök kerül a családba egy már meglévő, öregedő eb mellé, sokaknak okoz gondot a két kutya közötti diplomáciai kapcsolat helyes kezelése. Hogyan tehetjük könnyebbé a nagy találkozást?
Cicád kíváncsi, akár egy vadászgörény? Mindent a szájába vesz, akár egy kisgyerek? Akkor jó ha tudod, melyek azok a háztartásokban előforduló szerek és anyagok, melyek végzetesek lehetnek cicád számára!
Egy szófogadó és engedelmes kutya minden gazdi álma. És minden ebből válhat jól nevelt kutya, de vannak olyan fajták, melyek bizonyítottan könnyen taníthatók és idomíthatók. Bemutatkoznak a lakásban tartható, könnyen kezelhető kutyafajták!
A napallergiának is nevezett fényérzékenység a napfény által kiváltott immunrendszeri reakció. A lovak testén megjelenő gyulladt, váladékozó foltok és a szőrhullás a fotoszenzibilitás tünetei is lehetnek.
Az nagyon jó, hogy a kiskutyával sok időt tölt el, de azért kell egy kis szünet, pihenés, feltöltődés a játék közben. Ha néha magára hagyja vagy elzárja a kölyköt, megtanulja, az a pihenés ideje, és ha a gazda hazajön, akkor megint lehet rumlizni. A fokozatosság elvét betartva először csak 10-15 percre hagyja magára, később ezt az időt lehet hosszabbítani. Legyen valami rágnivaló előtte, így talán a tapéta, a cipők és a bútorok is megmenekülnek. Amikor megérkezik, rögtön tegyen rá pórázt, vigye sétálni, futkározni. Így azt is megtanulja, hogy ilyenkor könnyíthet magán, és hamarabb lesz szobatiszta. Kölyökkorban csak sok játékra (labdakergetés, rongyhúzogatás a gazdával, játékos vadászat a csipogókra) és nyugodt pihenésre van szüksége a kiskutyának. A kötelező oltások után érdemes minél több helyre magunkkal vinni, hogy megismerje a környezetét, az idegeneket, a járműveket. A most tapasztaltak örökre bevésődnek a tudatába, ami később már nem pótolható. Az ismeretlen szituációban lehet, hogy félni fog vagy indokolatlanul agresszív lesz. Ennek a fajtának némelyik tagja nagyon akaratos, öntörvényű, de következetes neveléssel megelőzhető a probléma. Ha még lenne kérdése, kérem hívjon telefonon: (20) 364-2332, (1) 404-9155.
Nos: ahány ház, annyi szokás. A kutyatartók egy része kizárólag nyers hússal eteti a kutyáját, másik része viszont soha nem etetné nyers hússal az ebet. Itt is az egészséges egyensúlyt kell megtalálni. A nyers hússal való etetésnek vannak kockázatai, ezeket feltétlenül tudni kell. Például: a nyers sertéshús az Aujeszki-féle betegség kórokózóját tartalmazhatja, amely kutyára nézve halálos kimenetelű megbetegedést okoz. A nyers baromfihús etetése is kockázatos. Sok esetben fertőzőtt lehet baktériummal (például salmonella), ami szintén elég erőteljes megbetegedést idéz elő. Csakis friss és biztonságos csirke- vagy pulykahússal etessen tehát, ha nyers hússal szeretné etetni a kiskutyáját. A májra is ugyanezek vonatkoznak. A kutyák nyers hússal való etetése A legtöbb gazdi nem ért a kutyaetetéshez A boldogság és az egészség titka: a kutya etetése
20 napos korban kell először féregteleníteni a kölyköket. Az első védőoltásuk 6 hetesen esedékes.
Ilyen sérülések esetén mindenképpen alaposan le kell tisztítani a sérülés környékét és a sebet Betadine oldattal kell kimosni, kezelni. Ezután a bakteriális fertőzések megelőzése miatt antibiotikumos kezelésben kell részesíteni a hörit (érdemes elvinni állatorvoshoz!), mert ha elfertőződik a sebe, akkor az a halálát is okozhatja, akár napokkal később is.
Valószínűleg megfázott a nyuszi, ez okozza a légszőszervi és az ehhez kapcsolódó tüneteket. Megfázáskor gyakran társulhatnak a betegséghez baktériumok és vírusok is, ami súlyosbíthatja a folyamatot. Célszerű állatorvosnak megmutatni, aki a tünetek súlyossága alapján injekciós kezelésben részesíti vagy otthonra ad gyógyszereket, szem- és orrcseppeket. Addig is legyen jó meleg helyen és figyelni kell a lehető legjobb táplálásra.