1666. Milyen díszhalak léteznek, és mit kell tudni róluk?
Édesvízi vagy tengeri halak, trópusi vagy a hidegvízi halak: mi a különbség köztük, és mi alapján válasszunk?
Édesvízi vagy tengeri halak, trópusi vagy a hidegvízi halak: mi a különbség köztük, és mi alapján válasszunk?
Amikor egy új kutyakölyök kerül a családba egy már meglévő, öregedő eb mellé, sokaknak okoz gondot a két kutya közötti diplomáciai kapcsolat helyes kezelése. Hogyan tehetjük könnyebbé a nagy találkozást?
Cicád kíváncsi, akár egy vadászgörény? Mindent a szájába vesz, akár egy kisgyerek? Akkor jó ha tudod, melyek azok a háztartásokban előforduló szerek és anyagok, melyek végzetesek lehetnek cicád számára!
Egy szófogadó és engedelmes kutya minden gazdi álma. És minden ebből válhat jól nevelt kutya, de vannak olyan fajták, melyek bizonyítottan könnyen taníthatók és idomíthatók. Bemutatkoznak a lakásban tartható, könnyen kezelhető kutyafajták!
A napallergiának is nevezett fényérzékenység a napfény által kiváltott immunrendszeri reakció. A lovak testén megjelenő gyulladt, váladékozó foltok és a szőrhullás a fotoszenzibilitás tünetei is lehetnek.
Kedves Tamás! Először egy részletes bőrkaparék vizsgálat szükségeltetik. El kellene vinnie állatorvosához. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Noémi! Előfordulhat, hogy megfázott, azonban az lázzal járna. A nyusziknál igaz ha a láz jelentkezik az már szinte a végső stádium, de ez gyorsan bekövetkezik. Ekkor a nyuszi elvert, égnek a fülei- itt tudod a legjobban a hőjét is érezni ilyenkor. Ezért én arra gondolnék, hogy poros a takarmány. Ez okozhat tüsszögést. Cseréld le a tápját. Lehet attól tüsszög. A széna is tartalmazhat akár gomba spórát, port bőven, amitől tüsszöghet a nyuszi. Kicsit cserélj takarmányt és figyeld, hogy változik.-e valami. Ha nem akkor azért megnézetném orvossal, mert lehet egy kis porallergia is. Szép Napot, Gabi
Zöldkagyló kivonatot tartalmazó készítmény több is kapható. Azt, hogy melyik a legmegfelelőbb, nem lehet megmondani, mert ez olyan kérdés, mintha azt kérdezné, melyik a legjobb autó? Kinek? Mikor? Milyen szituációban? Milyen vastag pénztárcával? Mindegyik jó, dönteni pedig legtöbbször egyéni szempontok alapján szoktak. Talán a kutyát kezelő (oltó) állatorvos kolléga többet tud ebben segíteni Önöknek. Ami pedig a másik kérdést illeti, nos, erről így nincs véleményem. Ez egy táp zacskójáról lemásolt összetlétel sor, ami így semmit nem mond. Javasolnám, szerezzék be dr. Fodor Kinga "Mit egyen a kutyám?" című könyvét, ebben szerintem sok hasznos tanácsot fognak találni, amelyek jó eséllyel útbaigazítják majd Önöket.
Meg kell őt mutatni álltorvosnak, aki alaposan megvizsgálja a szájüreget, és a maradék fogak állapotát. Létezik egy fogbetegség a macskáknál, ami komoly fájdalommal jár, bár kívülről sokszor semmi elváltozás nem látható a fogakon.Ez vizsgálattal kideríthető. Az is lehet, hogy fogkövesség miatti fogággyulladás következtében potyogtatta el a fogait, és a fájdalmas ínygyulladás miatt eszik nehzen. A fogkő eltávolításával,a lötyögő fogak kihúzásával és antibiotikumos kezeléssel a száj higiéniája szépen rendbetehető. Szintén fájdalmat okoz a z evés, ha fekélyek vannak a macska szájában. Ez másfajta gyógykezelést igényel.
A prüszkölés és a csipás szem lehet akár macskanátha is. Ezt a betegséget többféle vírus és baktérium, valamint ezek kombinációja okozza és ettől függ, hogy mennyire súlyos a cica állapota. Ilyen esetben is érdemes elvinni állatorvoshoz, hogy kezelést, gyógyszert kapjon a mihamarabbi gyógyulás érdekében és azért, nehogy a későbbiekben is jelentkezzen a probléma. Sajnos látatlanban nehéz segíteni. Mindenképpen javasolt megmutani állatorvosnak.