1666. Milyen díszhalak léteznek, és mit kell tudni róluk?
Édesvízi vagy tengeri halak, trópusi vagy a hidegvízi halak: mi a különbség köztük, és mi alapján válasszunk?
Édesvízi vagy tengeri halak, trópusi vagy a hidegvízi halak: mi a különbség köztük, és mi alapján válasszunk?
Amikor egy új kutyakölyök kerül a családba egy már meglévő, öregedő eb mellé, sokaknak okoz gondot a két kutya közötti diplomáciai kapcsolat helyes kezelése. Hogyan tehetjük könnyebbé a nagy találkozást?
Cicád kíváncsi, akár egy vadászgörény? Mindent a szájába vesz, akár egy kisgyerek? Akkor jó ha tudod, melyek azok a háztartásokban előforduló szerek és anyagok, melyek végzetesek lehetnek cicád számára!
Egy szófogadó és engedelmes kutya minden gazdi álma. És minden ebből válhat jól nevelt kutya, de vannak olyan fajták, melyek bizonyítottan könnyen taníthatók és idomíthatók. Bemutatkoznak a lakásban tartható, könnyen kezelhető kutyafajták!
A napallergiának is nevezett fényérzékenység a napfény által kiváltott immunrendszeri reakció. A lovak testén megjelenő gyulladt, váladékozó foltok és a szőrhullás a fotoszenzibilitás tünetei is lehetnek.
Ha a cica szeme egészségesnek látszik, lehet, hogy már megszabadult tőle. Ha bármi rendellenességet lát, természetesen forduljon állatorvoshoz!
Ha a csarnokvíz nem folyt el, akkor valószínűleg nem a teljes rétege sérült a szaruhártyának. Regenerálódni tud, lehet, hogy pici hegsedés marad majd vissza, ami a látást önmagában nem túlságosan korlátozza. Az antibiotikumos szemcsepp mellé jó lenne valami regenerációt segítő szemcsepp. Pl. Corneregel gél.
A füves részek, ha egyáltalán fertőzöttek lettek, a napsütés hatására elég gyorsan megtisztulnak a kórokozóktól. A kutyájuk pedig, ha jól volt oltva, akkor minden valószínűség szerint védett a betegséggel szemben.
A kedves kérdezőnek tegnap már válaszoltam ugyanerre a levelére a saját honlapon, így sok új információhoz nem fog jutni. A leírás szerint én is azt gyanítom, hogy a cica fülrühösségben szenved. A kérdésben felsorolt és kérdezett gyógyszerek jó része nem ennek a betegségnek a kezelésére valók. Megfelelő gyógyszert, fülcseppet állatorvostól kaphat, még akár úgy is, ha egyelőre nem tudja elvinni az állatot vizsgálatra.
Kedves Gazdi! A leírt tünetek egyértelműen élősködőre utalnak, a rángatózás vakarózás közben általában atkás fertőzésnél fordul elő. Az atka a bőrben él, amikor túlszaporodik, legyengül az immunrendszer, a bőrön fehér korpás felület keletkezik, amit a malacka sokszor véresre vakarhat, és ha rángatózik is, igazán fáj neki a bőre. Atka ellen a leghatásosabb, ha állatorvos ad neki Imervectin tartalmú injekciót, mert erős atkafertőzésnél gyorsabban hat, mint a cseppek. Ha egyáltalán nem tudják megoldani az állatorvost, SH Rodemectin csepp kapható vény nélkül állatpatikában. Ebből felnőtt malacnak 6 csepp az adagja, egy-egy a füle mögé, 2 a gerincére, még kettőt lehet a sebek közelébe, de nem a sebbe. A kezelést hetente egyszer meg kell ismételni legalább 4 hétig, még ha a külső tünetek elmúlnak, akkor is. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő