1666. Milyen díszhalak léteznek, és mit kell tudni róluk?
Édesvízi vagy tengeri halak, trópusi vagy a hidegvízi halak: mi a különbség köztük, és mi alapján válasszunk?
Édesvízi vagy tengeri halak, trópusi vagy a hidegvízi halak: mi a különbség köztük, és mi alapján válasszunk?
Amikor egy új kutyakölyök kerül a családba egy már meglévő, öregedő eb mellé, sokaknak okoz gondot a két kutya közötti diplomáciai kapcsolat helyes kezelése. Hogyan tehetjük könnyebbé a nagy találkozást?
Cicád kíváncsi, akár egy vadászgörény? Mindent a szájába vesz, akár egy kisgyerek? Akkor jó ha tudod, melyek azok a háztartásokban előforduló szerek és anyagok, melyek végzetesek lehetnek cicád számára!
Egy szófogadó és engedelmes kutya minden gazdi álma. És minden ebből válhat jól nevelt kutya, de vannak olyan fajták, melyek bizonyítottan könnyen taníthatók és idomíthatók. Bemutatkoznak a lakásban tartható, könnyen kezelhető kutyafajták!
A napallergiának is nevezett fényérzékenység a napfény által kiváltott immunrendszeri reakció. A lovak testén megjelenő gyulladt, váladékozó foltok és a szőrhullás a fotoszenzibilitás tünetei is lehetnek.
Itt bizony azonnali beavatkozásra van szükség, egyébként a kiscicák elpusztulnak! Tanácsom, hogy az anyacicát sürgősen vigyék el homeopata állatorvoshoz, aki majd segít abban, hogy elfogadja a picinyeit. (Címlistát a www.homeopata.hu oldalon talál.) A tehéntej fehérje- és zsírtartalma jelentősen alacsonyabb a macskatejénél, ezért önmagában a kiscicák felneveléséhez nem elegendő. Vízzel higítva pedig egyenesen a kiscicák éhhalálát okozhatja. Az állatorvosi gyógyszertárakban vagy nagyobb eleségboltokban már kaphatók olyan készítmények, amelyek összetételükben hasonlítanak a természetes macskatejre. Amíg nem szerezte be a tejpótlót, ideiglenesen tejszínnel dúsított tehéntejet is adhat nekik, cumisüvegből vagy 2 ml-es, tű nélküli fecskendővel. 1 liter tejhez 1,25 dl tejszínt adagoljon és etetés előtt ne felejtse el felmelegíteni 38 Celsius fokra. Egyhetes korig 2-3 óránként kell szoptatni. Az egészséges újszülött kismacskák alkalmanként kb. 2 ml tejet szopnak, 4 hetes korukban már kb. 10 ml-t. Négy hetes koruktól fokozatosan szilárd táplálékot is adhat nekik, pl. kevés vagdalt marha-, vagy csirkehúst, joghurtot, vagy pépesített marhaszívet, tejszínes főzelékféléket. Ügyeljen arra, hogy a kiscicák 8 hetes korukig naponta hatszor kapjanak enni. Sok sikert a felneveléshez és kérem, tájékoztasson az eredményről!
Az oltások 90%-os védelmet biztosítanak, és mivel a parvón már átesett, azt nem kaphatja meg újra. Csak a gondos tartása a kutyusnak és az oltások beadatása a legjobb és legolcsóbb módszer.
Kisemlősöknél gyakori a gombásság, atkásság, tetvesség (esetleg vitaminhiány). Ezek a vakaródzás és szőrhullás leggyakoribb okai. Ezért mindenképpen állatorvoshoz kell vinni, aki megfelelő kezelésben részesíti!
A méhgyulladás diagnisztizálása nem nehéz ultrahangvizsgálat segítségével; ha folyadéktartalom van a méhben és az általános tünetek is erre utalnak, akkor száz százalékos méhgyulladás. Hozzáteszem, egy vérkép- (emelkedett fehérvérsejt-szám) vizsgálat egyértelművé teszi a diagnózist. A sok vízivás hátterében cukorbetegség is lehet, ami ilyenkor a tüzelés utáni 2 hónapban jelentezhet, ennek az oka a megváltozott hormonális háttér. Vércukormérés történt-e? Egyébként is a leírásából kitűnik, hogy nem volt biztos a diagnózisban a kolléga, ráadásul az álvemhes állat ivartalanítása nem célszerű, mert csillapíthatatlan álvemhesség alakul ki hosszú időre. Javaslom vizsgáltassa ki egy másik kollégával is.
Az antibiotikumos kezelés ilyen jellegű mellékhatása nem valószínű, az a gyanúm, hogy steroid injekciót is kapott a kutya, esetleg összeszívták a két szert és azért nem tűnt fel Önnek. Sok vízivást és vizeletürítést az antibiotikumik nem okozhatnak mellékhatásként! Ha kiválasztás-, vesemegbetegedésésre van gyanú, az vizelet- és vérvizsgálattal diagnosztizálható!