1666. Milyen díszhalak léteznek, és mit kell tudni róluk?
Édesvízi vagy tengeri halak, trópusi vagy a hidegvízi halak: mi a különbség köztük, és mi alapján válasszunk?
Édesvízi vagy tengeri halak, trópusi vagy a hidegvízi halak: mi a különbség köztük, és mi alapján válasszunk?
Amikor egy új kutyakölyök kerül a családba egy már meglévő, öregedő eb mellé, sokaknak okoz gondot a két kutya közötti diplomáciai kapcsolat helyes kezelése. Hogyan tehetjük könnyebbé a nagy találkozást?
Cicád kíváncsi, akár egy vadászgörény? Mindent a szájába vesz, akár egy kisgyerek? Akkor jó ha tudod, melyek azok a háztartásokban előforduló szerek és anyagok, melyek végzetesek lehetnek cicád számára!
Egy szófogadó és engedelmes kutya minden gazdi álma. És minden ebből válhat jól nevelt kutya, de vannak olyan fajták, melyek bizonyítottan könnyen taníthatók és idomíthatók. Bemutatkoznak a lakásban tartható, könnyen kezelhető kutyafajták!
A napallergiának is nevezett fényérzékenység a napfény által kiváltott immunrendszeri reakció. A lovak testén megjelenő gyulladt, váladékozó foltok és a szőrhullás a fotoszenzibilitás tünetei is lehetnek.
Valószínűleg már unja a táp ízét. A kutyák szívesebben eszik a tápot, ha van rajta valamilyen "feltét". Próbáld ki, hogy egy kis levessel felöntöd (akár leveskockával vagy vegetával ízesített víz is jó, de csak keveset tegyél bele, ne legyen túl fűszeres!). Tehetsz a tápra kefírt, natúr joghurtot, ezeket akár vízzel fel is higíthatod és úgy öntsd a tápra. (Tejet NE!) Májkrém is jó ötlet lehet, mint feltét. A nedves táp alatt, gondolom, a kutyakonzervet érted. Egy kevés konzerv-eledel is jól feldobja a száraztáp egyhangúságát. A Pedigree-nél léteznek jobb minőségű tápok is, amelyek ugyan drágábbak, de kevesebb kell belőlük egyszerre, épp azért, mert magasabb arányban tartalmaznak hasznos tápanyagokat. Ezeket prémium tápoknak hívják, és normál élelmiszerboltban nem lehet őket kapni, csak kutyaeledel boltokban és webáruházakban. Ezeknek az illata is finomabb, ezért a kutyák jobban is szeretik őket.
Szerintem azok a hangyák inkább bolhák lehetnek! És a súlyos bolhásság akár más betegségekkel is összefüggésben lehet. Mindenképpen meg kellene fogni és mielőbb állatorvoshoz vinni!
A kutyával a kölyök korában maradt el a játékos ösztön és hajlam fejlesztése. Ennek pótlása egyre később, sajnos egyre nehezebb. Amennyiben a hang ingerek félelmet váltanak ki nála, akkor az ezekkel tett próbálkozások további ellenszenvet alakítottak ki nála. Először ezt a félelmét kell tudni megszüntetni Valószínűleg más kutyák társasága, vagy valamilyen finom falattal történő motiváció tud segíteni.
Az ilyen típusú járásnak valóban sokféle oka lehet, alkati, genetikai problémák is, de lehet, hogy csak rossz szokás következménye. Orthopédiában jártas szakember felkeresését javasolnám, aki megfelelő vizsgálatokkal viszonylag pontos véleményt tud majd mondani.
A kizárólagos veseetetés előbb-utóbb hiánybetegséghez vezethet. Sertésvese nyersen etetése pedig magában hordozza az Aujeszky-féle betegség veszélyét, ami a húsevőkre nézve halálos megbetegedés. Ezért - ha már vese - legalább marhavesét egyen, de a legjobb lenne rászoktatni valamilyen más "alutasakos" és száraz tápra is. Ma már igen nagy a kínálat, bizonyára lesz olyan típus, amit hajlandó lesz fogyasztani. Ha házi ill. vegyes koszton tartják, akkor szükség lesz táplálékkiegészítők adására is, ami tisztán vese etetés esetén fokozottan érvényes. A macskák táplálásával kapcsolatban ajánlott irodalom: Dr. Fodor Kinga: Mit egyen a macskám? című könyve.