1666. Milyen díszhalak léteznek, és mit kell tudni róluk?
Édesvízi vagy tengeri halak, trópusi vagy a hidegvízi halak: mi a különbség köztük, és mi alapján válasszunk?
Édesvízi vagy tengeri halak, trópusi vagy a hidegvízi halak: mi a különbség köztük, és mi alapján válasszunk?
Amikor egy új kutyakölyök kerül a családba egy már meglévő, öregedő eb mellé, sokaknak okoz gondot a két kutya közötti diplomáciai kapcsolat helyes kezelése. Hogyan tehetjük könnyebbé a nagy találkozást?
Cicád kíváncsi, akár egy vadászgörény? Mindent a szájába vesz, akár egy kisgyerek? Akkor jó ha tudod, melyek azok a háztartásokban előforduló szerek és anyagok, melyek végzetesek lehetnek cicád számára!
Egy szófogadó és engedelmes kutya minden gazdi álma. És minden ebből válhat jól nevelt kutya, de vannak olyan fajták, melyek bizonyítottan könnyen taníthatók és idomíthatók. Bemutatkoznak a lakásban tartható, könnyen kezelhető kutyafajták!
A napallergiának is nevezett fényérzékenység a napfény által kiváltott immunrendszeri reakció. A lovak testén megjelenő gyulladt, váladékozó foltok és a szőrhullás a fotoszenzibilitás tünetei is lehetnek.
A gyűrűsfarkú maki pl. 5 hónapos koráig szopik, de 2 hónapos kortól már vesz magához szilárd táplálékot is.
Sajnos nem derül ki a levélből semmi konkrét a teknős tartási körülményeiről (pontos tartási hőmérséklet, mit kapott enni a teknős, milyen gyakran, mennyi idős). Szinte minden betegségnek az étvágytalanság és az aktivitás csökkenése a legelső tünete. Ennek okát alapos vizsgálattal lehet kideríteni. A páncél szárazsága önmagában még nem súlyos betegség / tünet, csak a sok napozás velejárója.
Gondolom azonos fajú teknősökről van szó, bár ez nem derül ki biztosan. Valószínűleg a nagyobb teknősök elnyomják a kisebbeket és emiatt nem hajlandók enni. Sajnos a kis teknősök korábbi tartási / etetési körülményei sem ismertek . A marhaszív és a szárított rák nem megfelelő teknőseleség. Fagyasztott vagy élő kis hal, csigák, giliszta, stb. az ideális eleség számukra. Ha ennyire gyenge a kis teknős, mindenképp külön kellene elhelyezni, még ha átmenetileg is. Javasolt továbbá hozzáértő állatorvosnak megmutatni, aki segíteni tud a kis teknős felerősítésében.
Egy kiskutyának (még egy 6 naposnak is) számtalan okból folyhat az orra, másrészt nagyon nem mindegy, hogy mi folyik belőle (vagyis milyen a váladék minősége). Ha nem múlik 1-2 napon belül, meg kell mutatni az állatorvosuknak.
Igen van. Deszenzibilizáló tréning a kiváltó ingerekkel szemben és kiegésszítés képpen Bach-virág terápia.