1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
A bőr megbetegedésének sok oka lehet. Lehet fertőző (pl. rüh atka), és lehet valamilyen belgyógyászati ok (pl hormonzavar), és még számtalan megbetegedés. Ennek megállapítására állatorvosi vizsgálatra, kivizsgálásra van szükség. Javaslom minél hamarabb keresse fel állatorvosát Persze az is előfordulhat, hogy allergiáról van szó, amelyet az esetek nagy többségében az alom anyaga váltja ki, ezért javaslom, hogy forgács helyett 8úgy látom az van a képen) szénát rakjon az állat alá. De én továbbra is javaslom az állatorvosi vizsgálatot.
Igen, tojik akkor is tojást.
Kedves Gazdi! Ilyen pici cicáknál hamar súlyos állapotot idézhet elő egy hasmenés: könnyen legyengülhetnek, kiszáradhatnak. Mindenképpen javaslom, hogy vigye el őket mielőbb állatorvoshoz. Az árakról abban a rendelőben érdeklődjön, ahová szeretné vinni a piciket, hiszen az árak elég nagy szórást mutatnak más és más rendelőben. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvenceinek: Dr. Kopócsi Andrea.
A 'féltékenység' - állatviselkedési szempontból a mcskák esetében, egy féle jelölő vizelés amely tárgyakra, pihenőhelyekre, személyekre vonatkozik, a macska a megjelöltek birtokbavételét ilyen módon fejezi ki. Ez esetben a kutyával szembeni demonstráció. Megoldást csak az állatok és tartási körülmények ismeretében egy személyes megfigyelést követően tudok javasolni.
Szív- és tüdőgyógyászati kivizsgálást javaslok (röntgen, EKG, szív ultrahang), a pontos gyógyszerbeállítás érdekében.