1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
Valószínűleg már nem élt a kiscica, mikor az anya megette, vagy legalább is beteg volt és életképtelennek tartotta,. Viselkedés zavar is lehet az eset hátterében, de az okát nehéz kdieríteni. Jobb lenne ivartalaníttatni a cicát, hogy ne szüljön többet.
Üdvözlöm! Mindenképp korrekt neurológiai vizsgálatot, és kiegészítő képalkotó vizsgálatot (MRI) javasolnék, de erről majd a neurológiai-ortopédiai vizsgálatot végző kolléga tájékoztatni fogja.
Nem betegségről, hanem viselkedési problémáról van szó. Ez azonban nem a macska szempontjából probléma, hanem a gazdának okoz bosszúságot. A macskák egyébként előszeretettel végzik a dolgukat a fürdőkádban. De némelyik a WC-kagylóra is felül ilyen célból. Talán be kéne csukni a fürdőszoba ajtaját...
Kedves Róbert! Az Arnica CH200-ból 4 golyócskát oldjon fel kb. 5ml vízben, és ezt az oldatot öntse Rini szájába. Ügyeljen arra, hogy a beadás előtt és után kb. 15-15 percig ne igyon és ne egyen Rini, ugyanis a homeopátiás szereknek a száj nyálkahártyájáról kell felszívódnia. A szer beadását hetente 1x javaslom, néhány alkalommal ismételhető. A hosszabb távú adagolását a szernek nem javaslom. Remélem, elég precíz voltam! :) Ha nincs számottevő javulás, mindenképpen érdemes egy homeopata állatorvost felkeresnie. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Interneten beszerezhető, javasoló állatorvos fog ebben segíteni Önnek.