1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
Amikor levelét olvastam, az első gondolatom az volt: nem gondolt arra, hogy állatorvoshoz vigye az állatot...? Az állat ugyanolyan kiszolgáltatott, mint egy gyerek. A szülőre, gondviselőre van bízva, aki felelősséggel tartozik érte. Ennek megfelelően azt javaslom: azonnal vigye állatorvoshoz! A "hirtelen" (egyik napról a másikra történő) leromlás hátterében minden esetben súlyos egészség károsodás van. A kivárás, a házilagos gyógymód keresés ebben az esetben súlyosan veszélyezteti az állat életét!
Üdvözlöm! A tápnál, tejnél történő kaparás nem probléma (ez normális magatartás), az alom evése igen, pláne, ha nagyobb szemcseméretű alomról van szó. Mindenképp bentonit alapú almot használjon (a szilikon alapú veszélyesebb lehet lenyelve), és próbáljon odafigyelni azért, hogy lehetőleg ne csinálja.
Kedves József! Véleményem szerint nyugodtan bevihetik a kutyust a lakásba. Még ilyen korban is nevelhető egy kutya, különösen, ha - ahogy' írja - nyugodt és intelligens. Következetes neveléssel (!) nagyon szépen beszoktatható egy eddig kinti kutya is. Ajánlom figyelmébe Kiss Gábor kollégámat (06702916823), aki a kutyák szelíd nevelési módszereinek profi szakértője. Minden jót és sok örömet kívánok kedvencükhöz: Dr. Kopócsi Andrea
Ilyen jellegű tünetről nagyon nehéz vizsgálat nélkül nyilatkozni. Azt, hogy torokgyulladása van-e, könnyű eldönteni, mert ilyenkor ha kinyitják a száját és belenéznek a torkába, akkor látszanak a gyulladás jelei, a kipirultság, a duzzadt mandulák, stb. (Remélem, az állatorvos kolléga meg is tette ezt, és nem csak ránézésre mondta a véleményét.) Véleményem szerint ha torokgyulladás van, annak valóban kellene máskor is panaszokat okozni, nem csak hajnalban. Így hajlok arra, hogy esetleg tényleg az üres gyomra okozza a problémát, de még egyszer hangsúlíyozom, ezt így nem lehet eldönteni. Beszéljék meg a kérdést alaposan az állatorvosukkal!
A duzzanat minden valószínűség szerint a beadott injekciók miatt alakult ki, általában kb 2-3 hét alatt szokott felszívódni. Ha esetleg nem szívódik fel, vigye vissza állatorvosához.