1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
Egy vér- és röntgen vizsgálat közelebb vinne a diagnózishoz. Esetleg kontrasztkásás sorozatfelvételt kéne készíttetni, hogyan ürül a cica gyomra és bélrendszere., illetve nem ül-e szőrlabda a gyomrában?
vizsgálat!!! Álatovos!!! üdv
Kedves Érdeklődő! A szürke-hályog kizárólag műtéti úton szüntethető meg, rágcsálók esetében sem ismeretes más kezelés, de ezt a megoldást szinte sosem javasolják. A szürke-hályog nem jár fájdalommal, így értelmetlen lenne ekkora kockázatnak kitenni. A látásvesztés sem viseli meg őket, látásuk gyenge, és terráriumban tartott állatként a ragadozók észrevétele sem életbevágó tényező. Mivel ez a betegség nem fertőző, és fájdalommal sem jár, nem tudok rá kezelést javasolni. Üdvözlettel: Nitta
Kedves Bianka! Ha gyógyítható az elváltozás,tudjuk orvosolni. Amennyiben nem,csak szenvedést okozunk az állatoknak.Kérlek mutasd meg a kis libákat állatorvosnak. Dr. Puskás Gábor
Az étvágytalanság a legtöbb betegség tünete. A legjobb lenne, ha egy alapos vizsgálat céljából felkeresnék az állatorvosukat!