1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
Sajnos vizsgálat nélkül nem állapítható meg, mi lehet a baja a macskának. Alapos klinikai vizsgálaton kívül én még egy vér labor vizsgálatot is csináltatnék. A szőr fénytelensége és fogyás rengeteg betegség egyik tünete lehet.
Kedves gazdi! Az alábbi cikkben ezzel a problémával fogllakozunk: http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/macska-szorlabda-emesztes/1685/ Nem ártana azért egy állatorvosnak megmutatni, hogy biztos legyen benne, hogy csak a szőrlabda kiköpése a gond.. amelyen egyébként a fenti cikkben leírtak mindig segíteni szoktak.
Kedves Gazdi! A tartós hasmenés, bágyadtság valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek (pl: bélelzáródás, hasnyálmirigy gyulladás, veseelégtelenség, stb). Mindenképp vigyék állatorvoshoz!!
Kedves Gazdi! Meg kellene nézetni egy állatorvossal, lehet hogy idegen test tokosodott be vagy gyulladás, látatlanban ennél többet nem lehet mondani. A krém biztosan nem fogja meggyógyítani..
Egyáltalán nem biztos a kenel köhögés, idősebb kutyáknáll, tacskóknál meg még gyakrabban okozhatja a köhögés t a szív is. Ki kellene vizsgálni Kedvencét, hogy szív (billentyű/izom) vagy tüdőeredetű (tumor/gyulladás/légcső-collapsus) problémával állunk szemben. Azaz: szükség van egy EKG-ra, szívultrahangra és egy tüdő(légcső)röntgenre. Szerintem nézesse meg egy olyan kollegával, akinek mindhárom vizsgálatra megvan a lehetősége, és már látott ilyen esetet...