1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
Kelésgyengék, amit okozhat elhúzódó kelési idő (pl. alacsony keltetési hőmérséklet miatt), vagy baktériumfertőzöttség is. A lábak összekötése, probiotikumos, "E"vitaminos, almaecetes víz itatása segíthet felerősödni.
Az egyik leggyakoribb probléma, hogy vadászgörényünk olyat nyel le, ami bélelzáródást okoz. Tünetei: Hányás, hasi puffadás, erőlködés. Mindenképpen adjunk hashajtót az állatnak. Ez lehet egy fél teáskanálnyi vazelin, vagy tej. Vigyük állatorvoshoz, mert a bélelzáródás halálhoz vezet. Olvass tovább! Mennyibe kerül a vadászgörények oltása? A vadászgörények bűzmirigyét milyen esetben kell kioperáltatni?
Az egészséges madarak többségére valóban az a jellemző, hogy egyik lábukat felhúzva alszanak. A beteg, vagy öreg madarak stabilabbak érzik, ha mindkét lábukkal kapaszkodnak. Ha nincs betegségre utaló tünet(borzolt toll, váladékos orrnyílás, "szorgyogás", ziháló légzés stb.), akkor lehet egyedi szokás is, betegség gyanúja esetén viszont ajánlott egy orvosi kivizsgálás.
Kedves Gazdi! Állatorvosnál voltak már? Látatlanban nem lehet meggyógyítani, fizikális vizsgálat szükséges. Súlyosak a tünetek, vigyék mihamarabb állatorvoshoz! Oltásai megvoltak? Parvo? szopornyica? negyedévente féregtelenítik? Sok kérdés felmerül és mindenképpen kezelészt igényel... Bélgyulladást okoznak a vírusok (parvo, rota, korona, szopornyica), a baktériumok (Salmonella, Yersinia, Campylobacter, stb) és a paraziták (orsó-, galand-, horgasfejű férgek, Giardia, Isospora).
Kedves Gazdi! Az ivartalanítás és a rangsorba állítás segít megoldani a konfliktusokat! Kezelhetetlen kutya nincs, csak neveletlen. Semmi különös nincs abban, ha egy boxer és egy amstaff összeverekszik.. Az a baj, hogy nincs kivételezés !!! Ami hiányzik azt úgy hívjuk: falkán belüli hierarchikus rangsor ! Ezt a kutyák embertársák (falkavezér!) kell tudnia megértetni és közölnie a kutyákkal (falkatagokkal!) szakkönyvek vannak, a TV -ben meg Victoria Stillwel és Cesar Millan műsorai. Ajánlom figyelmükbe a www.szuperkutya.hu e-bookot. érdemes lenne ezt is elolvasni >>