1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
Az, ami a kutya bőrében benne maradt a kullancs szájszervéből, bajt már nem fog okozni, néhány napon belül vagy kilökődik (egy kis gennyes pattanás formájában), vagy eltokolódik. A nagyobb probléma azonban az, hogy a nem túl sikeres kullancs kivétel miatt könnyen elképzelhető, hogy miközben próbálták kiszedni, a kullancs testében lévő vért lehet, hogy sikerült belepumpálni a kutyába. Ez okozhat később gondokat, főleg akkor, ha a kullancs fertőzött volt, és emiatt valamelyik kullancs által terjesztett betegség alakulhat ki a kutyájukban. Figyeljék a következő hetekben és ha bármi gyanúsat észlelnek a viselkedésében, produktumaiban, vigyék állatorvoshoz (vagy hívják ki), és ezt a mostani történést ne felejtsék elmondani neki! Olvass tovább! Kullancs okozta babéziózis tünetei kutyáknál
Érdemes lenne elmenni szemészetre, ahol tényleg speciálisan ezzel foglalkoznak. Őket ajánljuk: http://www.kisallatdoki.hu/hirek/cikkek/macska-es-kutya-szemeszet
akár kullancs okozta babézia is lehet (ha mehet kullancs a kutyába), ami végzetes is lehet. Érdemes lenne elvinni a kutyust állatorvoshoz.
Ha Önnek ilyen tünetei lennének, nem menne el orvoshoz? A kiskutyát is el kellene vinni.. A leírtak alapján majdnem biztos, hogy a kiskutyának vírusos fertőző betegsége van. Ebben az életkorban a legfogékonyabbak erre, ha nincsenek megfelelően beoltva, szinte törvényszerű, hogy elkapják valamelyiket. Arról azonban, hogy konkrétan miről van szó, csak az alapos vizsgálatuk után lehetne nyilatkozni. Tudni kell azonban, hogy az ilyen betegségek pár óra alatt is jelentős állapot romlással járnak, és ha nem viszi előt állatorvoshoz, lehet, hogy holnap már késő lesz! Házilagos próbálkozásoknak nem sok értelme van, ide orvos kell!
A macska vemhességi ideje: 60-64 nap. Átlagos alomszám 3-4 kölyök, ezt nem igazán befolyásolja, hogy első fialás vagy sem.