1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
A leírtak, a szem környék vörösödésével, viszketéssel együtt, akár chlamydia fertőzés tünetei is lehetnek, érdemes lenne állatorvost felkeresni. Ha csak a szem felett jelent volna meg egy gyulladt tályog, arra elég lett volna lokálisan gyulladáscsökkentő kenőcsöt alkalmazni.
Kedves Gazdi! A csincsillának azonnali állatorvosi segítségre van szüksége, vigye őt állatorvoshoz. őket ajánluk: Dr . Papp Antal ( Tóni) Budapest XI. Mesterhazi u. 4. 1116 T: (06-1) 203-21-54 H, SZ, P: 10:00-13:00, 16:00-20:00 K, CS: 16:00-20:00 V: 17:00-20:00 10% KEDVEZMÉNY MINDENKINEK, AKI A CSINCSILLA.HU-RÓL MEGY HOZZÁJUK!!! Tóni műtötte az egyik csincsillámat -altatással- a csini extra hamar felépült! Korrekt árak! Profi és lelkiismeretes doki:) Mindenkinek csak ajánlani tudom:)) Lelkes csincsillatartó! Dr. Bauer Zsolt 2131 Göd, Alagút u. 24-26. T:(06-20) 9364-514 n.a. Az egyik babycsinimet egy szál ollóval "műtötte meg" - a teraszon állva. (A minicsini szemét megharapta a tesója, az pedig nagyon csúnyán begyulladt és bizony műteni kellett) Nem semmi:) Lelkes csincsillatartó! Dr. Beregi Attila Állatorvos- tudományi Egyetem (ÁOTE) 1078 Bp. István u. 2 T: (06-1) 478-41-00 éjjel-nappal Ha nagy a baj és minden állatorvos alszik, itt mindig van ügyelet! (Nem olcsó, mondhatni mocskosul drága, de cserébe állandó ügyeletet tartanak) Állítólag óvakodni kell az ügyelettől! (Csak akkor vigyetek oda csint, ha nincs más lehetőség.) Dr. Szabó Zoltán Állatorvos- tudományi Egyetem (ÁOTE) A épület 1078 Bp. István u. 2 T: 06-70-285-76-83 n.a.l Szilvi küldte be az ajánlást, akinek a doki ivartalanította a csinijét - a csini most lábadozik, de úgy tűnik, szerencsére remekül érzi magát:) "Kedves, de nem jó pofizós, magabiztos, laza ember, nagyon ért a csinekhez, nekem nagyon hasonlít Varga József dokihoz. Ha van kérdés válaszol türelmesen, nem zavar el, de ha nincs kérdésed, akkor nemcsacsog veled! Telefonon értesítenek, ha kész a műtét."
Sajnos a tünet éppúgy lehet bakteriális fertőzés, szívelégtelenség, mint élősködő okozta probléma jele. Baktériumfertőzésre a széklet állagának, színének megváltozása, torokatkára étvágytalanság és a jellegzetes kattogó hang utalhat. Szívelégtelenség fronthatásra is jelentkezhet, kezelésre jó lehet a szelén-"E" vitamin kúra. Pontosabb diagnózist székletvizsgálat, röntgen adhat. Egy "E" vitamin- szelén kúra általános immunerősítő hatású, esetleg segíthet egy széles spektrumú antibiotikum kezelés, pl. enrofloxacin hatóanyaggal.
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom biztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok Előfordulhat, hoy a csípőjével van gond egyébként, gyakori gond a mopszoknál >>
Ha a tünetek nem szűnnek, és újra-újra megbetegszik a kutyus, mindenképpen vigye be egy nagyobb állatorvosi rendelőbe. Szükség lenne egy vérlabor vizsgálatra, Lyme-tesztre, ha ezek rendben vannak, akkor pedig egy csípő és ágyék-keresztcsonti gerinc röntgenfelvételre, hogy pontosabb diagnózishoz jussunk...