1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
1. Lehet azért is, de szerintem mutassa meg egy állatorvosnak kollégának. 2. Nem hiszem, hogy köze van, de ahhoz, hogy célzott kezelést tudjunk adni a kutyusnak előtte meg kell vizsgálni...
Elsősorban a széltől, huzatól, nedvességtől kell őket télen óvni. Figyelni kell rá, hogy naponta többször, tudjanak fagymentes ivóvízhez jutni. Mivel semmi garancia nincs arra, hogy a következő tél is olyan enyhe lesz, mint a tavalyi, így az elhelyezéskor szem előtt tartandó, hogy -25C fokos külső hőmérsékletnél sem legyen a madarak röpdéjében számukra túl hideg. Ez kisvolierben tartott hullámos papagáj esetében -5,-7C fok körüli hőmérsékletet jelent. Amihez minimum fóliaborítás és tartalék energiaforrásként infralámpa szükséges Ha esetleg valami oknál fogva sokkal melegebb helyre, esetleg szobahőmérsékletre kerülnek, akkor már tavaszig nem szabad ismét kitenni őket, mivel az aljtollak gyorsan vedlésre kerülnek, ami olyan mintha kabát nélkül lennének.
Legalább fél évet várjon és olyan kutyust vigyen csak oda, amelyik az összes oltását megkapta már.
Valószínű vemhes a nyuszi- hisz ez a nyöszörgő hang ennek a jele lehet...
Kedves Gazdi! Ha még él a malacka, elsősorban azt javasolnám, hogy valahogy találja ki, hova és hogyan tudja elvinni állatorvoshoz. Ha a közelben nincs is egzotikus szakállatorvos, meg kellene nézni, hogy amit Ön lábtörésnek gondol, mennyire súlyos sérülés, és lehetnek a malackának belső sérülései is. Mivel a tengerimalacok zsákmányállatok, ha nagyon gubbaszt, mozgatáskor sír, nem használja a sérült végtagot, komoly sérülései lehetnek. Ha az orvos azt mondja, felgyógyulhat a malacka, érdemes lenne fájdalomcsillapítót feliratni (pl. Meloxidylt), ez vényköteles, és szükséges ideig adni, ha van törés. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő