1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
Ez valószínűleg hályog lesz- orvosi segítséggel eltávolítható.:)
Kedves Cirmi gazdik! A vázolt probléma annyira összetett és olyan bonyolult, hogy azt ennyi információ alapján és vizsgálat nélkül felelőtlenség lenne megválaszolni. Azt javaslom, hogy keressenek meg egy homeopata állatorvost, aki a részletes kórelőzmény birtokában és a szükséges vizsgálatok elvégzése után megfelelő tanácsokat tud adni és gyógykezelésben részesíteni a cicát. A homeopata állatorvosok listáját itt találják: http://www.homeopata.hu/?q=oldal/homeopatia-mindenkinek/homeopatias-orvosok/allatorvosok Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata állatorvos SanaVet állatorvosi rendelő 1076 Budapest, Garay u. 21.
A vetéltetés injekcióval történik, utána újra vemhesülhet a kutya, tehát nem ivartalanítjuk. Én az ivartalanítási műtétet javaslom, mert a későbbiekben sem lesz gond nem kívánt vemhességgel és gyakori betegségekkel, mint emlődaganat, gennyes méhgyulladás, stb. A műtét ára rendelőnként változó, de nagyságrendileg 30-40 ezer Ft között szokott alakulni. Az injekiós vetéltetés sikere nem 100%-osan garantálható, és elég drága, mert több injekcióra és több ultrahangos vizsgálatra is szükség van. Majdnem eléri a műtét árát. A műtét a leggyorsabb, legkevésbé időigényes és tökéletes megoldás. A műtét során eltávolítják a petefészkeket és a vemhes méhet is.
Mindenképpen mutassa meg egy másik állatorvosnak is. Lehet egy felfekvésből (állandó irritációból) kialakult jóindulatú szövetszaporulat, de nem kizárható a daganatos háttér sem. Valószínűleg műtétre szorul...
Bizonyára történt valami ami elkerülte a figyelmüket, vagy nem voltak jelen a történésnél. Csak egy helyszíni megfigyeléssel, teszteléssel lehet az okot kideríteni, majd megoldási javaslatokat tenni.