1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
Azt javaslom, hogy forduljon holnap egy másik állatorvoshoz, mert ennek a problémának van más megoldása is mint a várakozás. Ez egy speciális műtét, amivel ismét rögzítik a fülkagyló két szétvált lemezét egymáshoz. (Ha beírja a google keresőjébe, hogy "othematoma műtét", számos olvasni valót talál róla.)
A leírt tünetek a jellemzőek a félős kutyákra, … az kicsit elgondolkoztató, hogy 4 év óta most gondolt elősször arra, hogy ezen változtatni kellene. Ajánlom figyelmébe a témában írt korábbi publikációm >>> www.4tappancs.hu/download/publ06.pdf Vagy a 4TAPPANCS ismeretterjesztő e-oktatását >>> www.4TAPPANCS.net
Kedves Gazdi! Meg kell nézetni a kutyust, mert lehet ez nagyon veszélyes is. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Konyári Léna! Lehet, hogy van benne idegentest (toklász, tüske stb.), de lehet daganatos hátterű probléma is. Szerintem mutassa meg egy másik kollegának is...
Kutyáknak való hányáscsillapítót vásároljon állatpatikában, vagy állatovosánál. Nem stresszoldó, hanem kimondottan hányáscsillapító létezik!