1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
Kedves Gazdi! Ha megvolt a bőrkaparék vizsgálat és nem talált más okot, akkor bizony lehet allergia. Azt is lehet diagnosztizáni a vérből. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Üdvözlöm! Nem kell forralni, hanem amikor el kezd esni az eső, akkor az első 20 percben le kell zárni a gyűjtő edényt, hogy a tetőről lemosódó szennyeződések bemosódását megakadályozzuk. szűrni sem kell, hagyni kell a vizet a hordóban ülepedni és le kell szívni csak a vizet és használhatja is! Igen, a régebbi is jó!
A leírt tünetek és panaszok alapján nekem azért más lehetőségek is eszembe jutnak, amelyeket persze egy alapos betegvizsgálatokkal kell tisztázni. Nem lennék meglepődve, ha a kutyájának súlyos veseelégtelensége állna a háttérben. Mielőbbi alapos kivizsgálást javasolnék, benne vérvizsgálatokkal is.
Igen, és ha nem először fordul elő vedlési gond akkor a megfelelő UV világításról és intenzívebb vitaminozásról is gondoskodni kell.
Kedves Gazdi! Találgatások helyett célszerűbb lenne megmutatni egy állatorvosnak a kutyát, aki vizsgálatok után pontos diagnózist tud felállítani.