1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
Igen. Gyakran erősebben hegesednek egyes sebek. Később elsimulnak.
Azt javaslom hogy nézze meg egy szakember aki eldönti hogy valamilyen idegen test vagy sérülés vagy gyulladás van-e a torkán és ennek megfelelően kezeli.
Nekem az a véleményem, hogy a kutyájának legelőször is egy tényleg alapos klinikai vizsgálatra lenne szüksége, és majd ennek alapján lehet eldönteni azt, hogy milyen kiegészítő műszeres vizsgálatokra van szükség egyáltalán. Az MR vizsgálat nem olcsó, a kutyát altatni kell hozzá, így valóban csak akkor érdemes ezt is "bevetni", ha más módszerekkel nem lehet a (pontos) diagnózist felállítani.
Az állatorvos valószínűleg tekintettel volt a koca állapotára, olyan szert használt ami nem szokott gondot okozni
Kedves Gazdi! Nagyon sajnálom, ami a kutyussal történt! Őszinte részvétem! Abban Önnek teljesen igaza van, hogy így még találgatni is nagyon nehéz. A legpontosabb választ a kérdésére természetesen a boncolás adta volna. A legkézenfekvőbb válasz a nagy meleg okozta hőguta lenne ... Lehet-e tudni, hogy a garázsban, ahol ő akkor tartózkodott egész nap, mennyi volt a legmagasabb hőmérséklet? De, persze még számtalan más ok is állhat a háttérben! Érdemes lenne / lett volna valamelyik állatkórházba bevinni, és kérni egy teljes körű boncolást, - függetlenül a szabadságon lévő kollégától ... Sajnálom, hogy így nem tudok többet segíteni! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos A kutyák és a hőguta