1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
Kedves Gazdi Először a lakásban kellene ráadni a hámot és a pórázt nem felemelve rácsatolni. így hagyni, h mászkáljon egy jó ideig, ha beakad valamibe akkor kiszabadítani. Ha ez megy, akkor néha felemelni a pórázt. de nem meghúzni. Utána felemelni és nagyon picit irányítani, hogy merre menjen. Ha ez is megy akkor próbálni úgy sétálni vele a lakásban, kertben, hogy a póráz a kezünkben van. Szóval szépen fokozatosan kell hozzászoktatni. Pont most készül újabb kutyás sorozaton a neten, ami pont ehhez hasonló problémákról szól majd. Alábbi linken elérhető: https://youtube.com/c/kutyadumavideo (Fakó sorozat) Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Kutyafelszerelés: hogyan szoktassuk hozzá a kiskutyát? Miért rángatja a kutya a pórázt, és hogyan szoktassuk le róla? Hogyan bánjunk a félős kutyával?
Kedves Róbert! A légylárvák nem az állat bélrendszerében vannak, hanem a nedvedző bőr- és nyálkahártya sérüléseknél jelennek meg. A testváladékok illata messziről odavonzza a legyeket, amelyek aztán lepetéznek a sebbe, innen kelnek ki a lárvák. Védekezni csak úgy lehet, ha a nedvedző sebeket védik, bekötik, lefedik, stb., illetve megfelelő gyógyszeres kezeléssel segítik az állatot. Feljelentést tenni pedig a legyek ellen nem lehet. Vérszívó legyek kártételei lovakon és kutyákon
A kutyának papillómák vannak leggyakrabban. Nem tudok róla,hogy ezzel a módszerrel próbálkozott-e valaki. Én nem. Véleményem szerint nem működne. Hasonkó kérdés-válaszok: Kutya háta sebes és van rajta egy szemölcs is Kutya szemölcs eltávolítása
Kedves Szilvi és Damien! A helyes diagnózishoz és terápiához,bőrkaparék vizsgálatra lenne szükség. Dr.Puskás Gábor
A B6 vitaminnak is van némi hányás ellenes hatása de az nem biztos. Ha biztos megoldást akar akkor Sedalin gél adagolásával lehet megakadályozni az utazási stresszt és hányingert. Autózás a kutyával Négylábúval négy keréken - avagy kutya az autóban Hogyan szoktassuk a félős kutyát az autózáshoz?