1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
Általában nincs összefüggés a két jelenség között. A bőrelváltozás lehet egy fertőző eredetű vagy allergiás jellegű bőrbetegség tünete. Ki kell vizsgáltatni, mielőtt elhatalmasodna rajta. A tüzelési időszakban a szervezetében zajló hormonális folyamatok miatt szőrhullás előfordulhat, de nem ilyen jellegű és nem viszket.
Ha a madárnál az alábbi tünetek jelentkeznek, akkor valószínű, hogy egy szédülés nevű betegségről van szó. A madarak már a betegség kezdetén elpusztulnak, vannak egyedek, melyek elfogadható állapotban maradnak, de a teljes gyógyulás szinte kizárható. Kezelésére fokozott B-, E-, A-vitamin, valamint Tetracyclin adagolása javallott.
Nem értem kristálytisztán a kérdését, ha félreértettem volna, kérem tegye fel egyértelműbben. Ha egy macska vemhes és fialni fog, akkor meg is fogja szülni a kicsinyeit, általában segítség nélkül. Az anyaállat a gazdi segítségével felneveli őket és a kicsik kb. 6 hetes korukra álomszép kis "tigrisekké" fejlődnek.
Elég nagy számú sziámi paciensünk van és néhányan közülük hasonló "gonddal" vannak megáldva. Van, aki csak hússal eteti, és attól teljesen jól van és van, aki csak egyféle táppal. Nehéz így rábökni egy-egy tápra, hogy ez a legjobb az állatnak. Van olyan táp is, ami kifejezetten "érzékeny" gyomrú macskáknak van kifejlesztve (pl. a Royal). Jó tanácsot a tenyésztőktől és hasonló fajtát tartó macskatartóktól lehetne még kérni.
Ha minden nap tud legalább egy órát fordítani a kutyákra, akkor vállalja bátran. Ha a család is segít ebben és szeretik is a kutyákat, jó helye lesz a kutyának Önöknél.