1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
A www.google.hu keresőbe beírtam, hogy "kisállattemető" vagy "hamvasztás kutya", és az alábbi honlapot találtam.
Mikor gyerek voltam, gyártottam a kiskutyámnak játékot. Használt, de kimosott zokniba még több túlhasznált és többnyire kimosott zoknit gyömöszöltem. Később erre a komplexumra anyukám elhasznált színházi ruhájának divatos és aranyszínű bőrszíját is rávarrtam, így mikor a kiskutyám játszott vele, rázogatta, akkor ezzel csapkodta önmagát. És ez nagy örömet okozott. Persze egy kutya olyan, mint egy gyerek. Ha nagyon akarja, bármit le tud nyelni, ami csak a szájába belefér…
Ha tényleg (!!) ivarzik, akkor maradhatott benne petefészekdarab. Normális esetben ivartalanítás után nem ivarzanak az állatok. Legjobb lenne megmutatni az állatorvosnak.
Szemetesbe kell dobni a koszos zsebkendőket! Másrészt rá kell szólni a kutyára "FÚJ, NEM SZABAD!" felkiáltással, ha a zsepi mégis mellé esik a kukának.
Ha engem furdal a lelkiismeret, hogy fázik kint az állatom, akkor beinvitálom az előszobába. Ha ez nem lehetséges, akkor kellene csinálni egy másik, rongyokkal kitömött állatházat. Ha hideg lesz, biztos bemennek és összebújnak!