1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
A kérdést nem értem teljesen. Mikor szeretné, hogy a kutya beengedje az ismerőseit? Az Ön jelenlétében vagy amikor nem tartózkodik otthon? Mi konkrétan a probléma? Rájuk ugrál vagy megtámadja őket? Az első esetben meg kell tanítani a kutyát fekve, helyben maradni, és csak azután engedi mozogni, miután a vendégek a házba bementek. Ebben a közelben lévő kutyaiskolában kaphat gyakolati segítséget. A másik megoldás, hogy bezárja a kutyát egy kennelbe vagy megköti. A második esetben minél több emberrel kell összeismertetni, de valószínű, hogy úgy is csak azt fog beengedni, akit ő akar. Hogyan tanítsam meg a kutyámat a "gyere" parancsszóra? Hogyan tanítsd meg kutyádat az "ül" parancsszóra? Tanítsd önuralomra a kutyádat! Felugrál a kutyád? Ne büntesd meg, inkább szoktasd le róla!
Vannak ilyen irányú hiedelmek, hogy a kandúr a saját kölykeit is megtámadhatja, hiszen egy félvadon élő kandúr esetében egy időben több "feleség" is előfordulhat. Ha biztonságban akarja tudni a kölyköket, akkor a mamával együtt zárt helyre kell helyezni őket.
Nem valószínű, hogy bántani fogják egymást. De arra gondolt-e, hogy a szuka tüzelésekor problémák lehetnek? Fontolja meg az ivartalanítást.
Nem tudom, mennyi idős a kiscica és honnan származik? Csak feltételezem, hogy eddigi élete során az emberektől nem sok szerető gondoskodást kapott. Tanácsom, hogy vigyék homeopata állatorvoshoz. Címlistát a www.homeopata.hu oldalon találnak.
Az említett tünetek allergiára utalhatnak, vagy esetleg pszichés eredetű abnormális viselkedésre. Ha a kutyák - főleg a nagy mozgásigényűek - hosszú ideig vannak bezárva egyedül, akkor gyakran jelentkeznek ezek a tünetek. Allergia és viszketés elleni kezeléssel, a táplálék antiallergiássá tételével (speciális tápok vannak, például bárányos-rizses) lehet a tüneteket megszüntetni. A pszichés eredetű tünetek pedig természetes alapú nyugtatókkal oldhatók meg.