1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
A macska még a szoptatás alatt elkezd ivarzani és sokszor fogan is, ezért olyan szaporák a szezonban (január-szeptember.). Biztos, hogy a lefogyásban szerepet játszik a folyamatos ivarzás. Az Ovaridnak azonnal kell hatni, naponta 1x1 tabl., amíg ivarzik, és fenntartásra heti 1x1 tabl. kell folyamatosan. Kezelés alatt is meg lehet műteni, de mindenképpen a méhét is ki kell venni ilyenkor. Hólyaggyulladás nem közvetlenül függ össze, az általános ellenállóképesség csökkenése lehet a háttérben.
A tünetek súlyosnak tűnnek, ezért sürgősen vigye állatorvoshoz! Természetesen lehet megfázás, de gyakran a permetezett zöldségektől lesznek rosszul az állatok, és produkálnak hasonló tüneteket.
Mindenféleképpen kapja meg az antibiotikumkúrát, mozgassák folyamatosan, és vastagon almozzák be a helyét, hogy puhán feküdjön. A puha alom megakadályozza a felfekvések kialakulását, és jót tesz a lábak vérkeringésének is.
Hirtelen elhullások esetén mindig mérgezésre kell gondolni. Gyakran előfordul, hogy a nyulakra raknak mindenféle kutyának, illetve macskának való kullancs- és bolhaűzőt. Ez méreg a nyúl számára, ami miatt rángógörcsök kíséretében elpusztul. Természetesen más oka is lehet a mérgezésnek. Ha kertben tartották az állatokat, akkor a permetlé, mérgező növények, patkányméreg, vagy más vegyszer is okozhatta a halálukat. Sokszor egy frissen felbontott táp az oka a megbetegedésnek. Mindenesetre érdemes kinyomozni, mi volt az ok, hiszen ez később segíthet az új nyuszik egészségének megőrzésében.
Nagyon gyakran előfordul ez a viselkedési forma. Ha szeretne kiskutyákat, akkor a tüzelés alatt és az azt követő 2 hétben tartsa folyamatosan együtt a két kutyust! Általában a tüzelés harmadik hetétől várható a párosodás. Ha azonban nem szeretne kölyköket, akkor a tüzelés alatt és az utána következő két hétben sem ajánlatos együtt tartani őket.