1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
A karmok leválása leginkább akkor fordul(hat) elő, amikor valami ok miatt a körömágy gyulladásba kerül, és átmenetileg zavart szenved a vérellátása. Utána elkezd alatta új szaru képződni, és amikor az elkészült, leesik a külső "hüvely". Ha csak egyetlen ujjon fordul elő, nincs igazán jelentősége. Ha többön látták, azért jobb ha megmutatják állatorvosnak.
A kutya valamikor valamilyen hangtól megijedt, vagy kellemetlen hatás érte, - esetleg kölyök korában nem lett megfelelően szocializálva bizonyos hanghatásokra. Egyébként lehet a félelmi tüneten változtatni, de ez több idő és energia befektetést jelent mintha inkább beengedné a lakásba!
Ha valóba "nem fáj neki annyira" és még olyan is mintha a hasa fájna, akkor nagy valószínűséggel nem az autóbalesettel összefüggéssel étvágytalan. Sajnos hogy pontosan mitől, azt innen a távolból nem tudom megmondani, amennyiben nem javul a dolog, javaslom keresse fel állatorvosát.
A tengerimalacokat meg lehet fürdetni, a kérdés inkább az, hogy szükséges-e. Fürdetés általában valamilyen bőrfertőzés esetén illetve hasmenéskor javasolt. Ha feltétlenül füröszteni szeretné a kisállatot, ügyeljen rá, hogy a malacka mindvégig melegben legyen, különben könnyen megfázhat! A fürdetésről bővebben az alábbi linkre kattintva olvashat. Samponok közül a humán patikában beszerezhető Nizoral-t tudom ajánlani, ez nem csak kezeli a gombás fertőzést, meg is előzi. Ha nincs szó fertőzésről, választhat bármilyen, állatkereskedésekben kapható antiallergén cicasampont.
Általában elmondható a halaknál, hogy a sérült úszók visszanőhetnek, képesek a gyógyulásra, a tövig sebesült úszók azonban sosem nőnek vissza olyan szépre, mint eredetileg voltak. A szakadozott/enyhén megcsipkedett farokúszó jó körülmények között viszont tökéletesen visszanőhet. Az úszó tépettségének jellegéből vagy a hal múltjából kell következtetni azonban arra is, hogy betegséggel vagy mechanikai sérüléssel állunk szemben. Ha úszórothadásról van szó, szükség van gyógyszeres kezelésre.