1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
Könnyen előfordulhat, hogy a nőstény teknős tojást szeretne rakni, csak nem tud hova. Leggyakoribb oka ennek, ha az akváriumban nincs megfelelő tojásrakó hely. A célra legjobban megfelel egy nedves, laza, homok/föld keverékével megtöltött doboz, amibe a teknős letojhat. Ha ez nem sagít úgy javasolt állatorvos felkeresése, aki segít a probléma megoldásában. Fontos megjegyezni azonban, hogy nem csak a tojásvisszatartás okozhat ilyen tüneteket. Néha egyéb betegségek, például szorulás/ bélsárpangás is, hasonló módon jelentkezhetnek.
- a gyümölcsök nem ártanak neki, de egyszerre csak kis mennyiséget adj ezekből - az ürülékevés lehet vitamin - vagy ásványi anyag-hiány miatt is, de lehet rossz szokás is. Ez esetben valószínűleg az első ok a kézenfekvő. - az olcsóbb fajta konzerv eledelekben nincs túl sok tápanyag, javarészt vízből és gyenge minőségű állati melléktermékekből valamint szójából állnak, a vizes kenyérrel együtt sem tartalmazza így a szükséges tápanyagokat kutyád eledele. E mellé mindenképp javasolt vitamin adása, de még jobb lenne, ha gyakrabban adnál jobb minőségű száraz- vagy konzerv eledelt kutyádnak, valamint főtt csirkeaprólékot, rizzsel, ezek sokkal egészségesebbek, mint a konzerv és a vizes kenyér. A prémium kutyaeledelek mellé pedig nem kell vitamint adni, mert tartalmaznak mindent. - a fürdetésről: lehetséges, hogy éppen akkor vedlett a kutyád, amikor samponnal fürdetted, és emiatt jött ki több szőr belőle. Ha a szőrhullás nem túlzott mértékű, akkor nincs probléma. A sampont mindig sok vízzel felhigítva használd, tehát ne töményen öntsd a szőrére!
Tudni kellene a fedeztetés (ill. az ovuláció) pontos időpontját. A hüvelyből ürülő váladék gyakran lehet kóros eredetű, állatorvossal kellene a magzatokat megvizsgáltatni, hogy rendesen fejlődnek-e.
1./ Egyedülmaradási probléma Megoldás: fizikai és szellemi igények kielégítése, interaktív kutyajáték, Bach-virágterápia, egyedülmaradási tréning 2./ A felugrálást valószínűleg a kezdettől fogva nem helyesen kezelte ezért ez egy rossz szokássá rögződött. Megoldás: deszenzibilizáló tréning. 3./ Rangsor és kommunikációs probléma az ember és a kutya között. Megoldás: a gazdi és a kutya közös képzése és oktatása
A 2, a 10, kerületben van szemspecialista állatorvos, illetve az Állatorvosi Egyetemen. X.kerület Dr. Szakmári Katalin 30/952-5770 ; 06-1/260-31-58 Állatorvosi Egyetem, Szentgáli Zsolt : (1) 478-4196 II. kerület: Dr. Szűcs Zsuzsanna http://www.provet.hu