1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
El kell őket térben az édesanyjuktól különíteni, ennyi idősen már érettek az önálló táplákozásra.
Vannak macskák, amelyek nehezen viselik el, hogy megszokott környezetüket egy másik fajtárssal kell megosztaniuk, különösen 15 éves korban, - a 2 nap egyébként nagyon rövid idő az összeszokásra. Az etető/itató edények egymástól való eltávolítása, az etetés időbeli elkülönítése, két külön alom, a játékok időleges elzárása, a régebb óta ott élő macska pihenőhelyétől az új jövevény mindenkori távol tartása általában segíteni szokott az átmeneti időszakban. További lehetőség lehet a fiatal macska ivartalanítása és egy Bach-virág terápia.
Haladéktalanul fordulj állatorvoshoz a cicával, ez nem az a fajta betegség, amit orvos nélkül kell kezelgetni!
A probléma oka lehet szervi eredetű (pl. petevezeték gyulladás), de akár hímek is lehetnek a madarak. Utóbbi legegyszerűbb felismerésére alkalmas, a már korábbi válaszokban említett szárnyfonáki tollpettyek megléte, illetve hiánya.
A szájszagot valószínűleg fogkő vagy ínygyulladás okozza. A már meglévő fogkövet csak állatorvos tudja eltávolítani, általában bódításban végzik a beavatkozást. Az ínygyulladás is olyan betegség, amellyel okvetlenül fel kell keresni az állatorvost. A fogkő eltávolítása után különböző termékeket lehet kapni a megelőzés céljából, a webáruházak kínálatában keress rá a fogkő szóra. Továbbá javasoljuk az alábbi cikkeink elolvasását.