1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
A westie átlagos élettartama 12-13 esztendő, de - amennyiben jól tartják! - az is előfordulhat, hogy 15-20 évig is elél.
Igen, valószínűleg orsóféreg. állatorvosnál vagy állatpatikában kapható féreghajtóval tanácsos kezelni a cicát.
Amennyiben önmagától elfogadja a felkínált táplálékot (reszelt főtt tojás, rovarok, tiszta ivóvíz), úgy van esélye a túlélésre. A sérüléseket kezelje le Betadin-nal.
Olvasd el 4 részes "Hogyan legyek falkavezér" c. cikksorozatunkat! Ha az egész család betartja az ott leírtakat, akkor is jó eséllyel téged fog falkavezérnek tekinteni a kutya, hiszen te foglalkozol vele a legtöbbet. Ha esetleg a család többi tagja nem tartaná be a szabályokat, akkor még egyértelműbben te leszel a falkavezér, de mi mégis azt javasoljuk, minden családtag "falkavezérként" foglalkozzon a kutyával, hiszen a kívánatos rangsor a kutyád számára: 1.Te 2.többi gazdi és csak a sor végén ő.
A legjobbak a prémium kutyaeledelek, melyek nem olcsók, de magas tápértékük miatt jóval kevesebb kell belőlük, ilyen pl. az Acana, Royal Canin, Eukanuba, Hill´s, ProPac, Pro Plan, Select Gold, stb. Házikoszt: főtt hús, erős fűszerek nélkül, főtt rizs, főtt zöldségek, savanyított tejtermékből egy kevés (pl kefír és natúr joghurt, de tej NEM) Ajánljuk a Duna Könyvkiadó "Mit egyen a kutyám" c. könyvét is, ez nagyon részletesen tartalmazza a kutya etetésének tudnivalóit!