1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
A válaszom, igen. A hasmenés fertőzéstől lehet, amit vírus, baktérium vagy más parazita okoz. Elkaphatja az Ön cicája, ezért a másikat állatot orvoshoz kell vinni. Nem szabad a két macskát összeereszteni, vagy egy tálból etetni. Szerencsésebb esetben ételallergiáról van szó, ami nem fertőző, de ezt is csak orvos tudja kideríteni.
A kérdésre nem lehet egyszerűen és röviden válaszolni, mert az nagyon sok apró részlettől függ, amit nem ismerek. Könnyen emészthető, puha csontokból (pl. csirkenyak, farhát) akár minden nap ehet a kutya egy keveset, de pl. keményebb marhacsontokból már nem. Az sem mindegy, hogy a kutya hogyan van szoktatva, a bélrendszere mennyire van felkészülve erre. Az sem mindegy, milyen a kutyák bélsara, nem okoz-e nekik a csont etetése ürítési nehézségeket. Nem mindegy a napi mennyiség kérdése sem. Szóval, sok szempontot kell figyelembe venni, amikor erről van szó. Egyébként hasznos tanácsokat olvashatnak erről Dr. Fodor Kinga "Mit egyen a kutyám?" című könyvében. Ehet a kutya csontot? Kutyának csontot, macskának tejet?! A kutyám megette a csirke csontot amit tudjuk, hogy kilyukaszthatja a belét.
Azonnal állatorvoshoz kellene vinni a kutyát, az ilyen tünetek komoly betegségre is utalhatnak, nem lehet így látatlanban segíteni! Mielőbbi állatorvosi vizsgálat lenne szükséges.
Sok minden lehet az oka a szőrhullásnak. Lehet külső élősködő,ami a faforgács cserével és gyógyszeres kezeléssel kiirtható, de lehet takarmányozási probléma vagy akár vitamin hiány is. Az egyetemi Kisállatklinika Egzotikus osztályát tudnám javasolni, hogy kiderüljön mi is a probléma.
Nem, állatok nem kaphatják el, ahogy azt korábbi megválaszolt kérdéseinknél is láthatod (lásd a linket lejjebb)