1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
Az eltávolított képlet szövettani vizsgálatának eredménye nélkül nem lehet pontos prognózist mondani. Remélem ez megtörtént!
Hasonló esettel már én is találkoztam. Németjuhász kutyám nem volt hajlandó a kutyaházat használni, még télen sem. Úgy kellett a hó alatt megkeresni. Aztán idősebb lett, elkezdett fázni, már az izületei sem voltak a régiek, és végül rájött, nem is olyan rossz befeküdni a házba. Esetleg segít, ha többször bebújik a házba, csak játékból, mintha megmutatná, hogyan kell használni, és egy ruhadarabot, takarót otthagy a kutyának, aminek az illata emlékezteti a gazdira. Az etetés is jó ötlet, de az egész napi adagot ott kapja meg, ne csak egy pár falatot.
Nem hiszem, hogy elfelejtette volna. A kölyökkutyák 3-4 hónapos korban elfelejtik az anyjukat, alomtestvéreiket, egyébként nagyon nehéz lenne az elválasztás és az idegen környezetbe beilleszkedés. Később viszont minden, amit tapasztal, kb. 1 éves koráig, az egész életére kihat, így a személyekhez való ragaszkodása is. Valószínű, hogy az első napokban, amikor találkoznak, egy kicsit visszahúzódó lesz. De amikor a régi emlékek felszínre törnek, eszébe jutnak a gazdához fűződő jó emlékek, megint a régi lesz.
Ezek az elevenszülő fogaspontyok tipikus szezonhalak, ezalatt azt kell érteni, hogy az élettartamuk a megszokottnál sokkal kevesebb, átlagosan 2-3 évig élnek. A betegséget több ok is kiválthatja: esetleg valami nem oda illő dekorációs anyag, a víz fontosabb értékei (gH, pH, stb.) nem a megfelelőek az állat igényeinek! Ezeket az adatokat a kereskedelemben kapható vegyszeres, vagy műszeres "tesztekkel" lehet rendszeresen ellenőrizni! Javaslom a halak kezelését, és az akvárium rendszeres ellenőrzését! Nagy a valószínűsége, hogy a kártevő egy ostoros élősködő, amely a fátyolbetegséget okozza!
Nyugodtan meg lehet kínálni mindenféle zöldséggel, húsfélével (ebben az esetben vigyázni kell, nehogy túl zsíros legyen a hús, mert könnyen elhízhat!), majd kiválogatja, ami ízlik neki. Kapható azonban kifejezetten patkányok számára előállított granulált táp, ami teljes értékű, tehát tartalmaz minden szükséges tápanyagot és vitaminokat is. A csipogás valószínűleg egy "kommunikációs forma" és patkányok szoktak ilyen hangokat kiadni.