1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
Ha a Vagothyl-os ecsetelés nem használ, mindenféleképp fel kell keresni egy állatorvost. Daganat lehetne, bár a kora nem indokolja. Szövettani vizsgálatot javasolnék. A tünetek alapján Papillomának (vírus okozta daganatos elváltozás) tűnik, annak ellenére, hogy vírust nem tudtak kimutatni. Mint már írtam szövettani vizsgálatot javaslok.
- Nagy a valószínűsége, hogy, ha minden úgy marad ahogyan eddig volt, akkor nem fogja használni a kutya a kutyaházat. - A változás oka valószínűleg a macskák és a kutya megváltozott viszonya körül keresendő, (főleg az ivarérettségre lehet gyanakodni!) esetleg más állat: egér, patkány, valamilyen bogár, stb. - A vizelettel való jelölés arra enged következtetni, hogy valamilyen idegen szagtól akarja a kutya megkülönböztetni Több dolgot is meg lehet próbálni: 1./ megváltoztatja a kutyaház helyét, ezzel egy időben az Ön és a kutya illatanyagával preparált új bélést rak bele 2./ hosszadalmas és kitartó tréninggel visszaszoktatja a kutyát a kutyaházba 3./ bent az EMBERházban kialakít a kutyának egy új helyet és a kutyaházat elajándékozza egy rászoruló állatmenhelynek
A kérdés rövid és egyszerű, a válasz sokkal összetettebb. Az akvárium megvilágítását általában a növények (és az akváriumot szemlélők) igényeinek megfelelően szokás megválasztani - avagy fordított módszerrel, tehát a megvilágításnak megfelelő növényválasztással. A fénycsövekre általában igaz, hogy azonos W érték mellett nagyon eltérő fényerőt bocsájtanak ki (ez számokban mérve 10-szeres szorzónál nagyobb is lehet), ezért önmagában a fényerősség megjelölésére fénycsöveknél a W alkalmatlan. Jól megválasztott fénycsövekkel, normál fényigényű növények számára, 100 liter körüli akváriumoknál a 36 (2*18) W-os, T8-as megvilágítás általában megfelelő szokott lenni. A neonhalak alapvetően sötét vízben élnek eredeti élőhelyükön, árnyékkedvelő szokásuk akváriumban is érvényesül, víz tetejére lógó vagy vízen úszó növényekkel valamelyest előtérbe lehet hozni a csapatot (vagy a neonhalakhoz illeszkedve választani meg a megvilágítást).
A leírtak alapján két eset lehetséges. Szaporodni szeretne, vagy begyhurutban, bakteriális feldúsulásban szenved. Ha nincs lefogyva, ürüléke megnövekedett mennyiségű, de sűrű álagú és meglehetősen bűzös, akkor költeni szeretne, amennyiben sovány a madár, ürüléke híg, esetleg vizenyős, akkor fertőzés okozott megbetegedést. Utóbbi esetben állatorvost kellene felkeresni kezelés, gyógyszer felírása céljából.
Bizony, a jelek alapján egyáltalán nem kizárt, hogy elléshez készülődik az állat. Ha lehetőségük van rá, mutassák meg állatorvosnak.