1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
Nem természetes tápláléka ez a hörcsögnek, ezért ne adjon neki!
Mindenekelőtt nem ártana egy alapos állatorvosi vizsgálat. Ebben a korban már sok-sok olyan dolog lehet a háttérben, amelyek emésztési problémákhoz, hasmenéshez vezethetnek. A vizsgálatot mindenképpen kiegészíteném egy általános vérvizsgálattal, a székletminta laboratóriumi vizsgálatával. A 10 éves (és idősebb) kutyák minden további nélkül tüzelhetnek (ez normális). A tüzelés hosszas kimaradása, illetve az egy hónapon belüli ismételt tüzelésnek látszó jelek azonban szaporodásbiológiai vizsgálatot is szükségessé tesznek. Ezt egy ultrahang vizsgálattal kezdeném (a vérvizsgálat mellett). Az eredmények birtokában lehet továbblépni.
A szállítás okozta stressz okozhat hasonló tüneteket, de a tollhullás, vakaródzás oka lehet az is, hogy meleg szobába került, és ettől némileg vedleni kezdett. A kalitka a lakás egy kevéssé forgalmas, huzatmentes pontján legyen elhelyezve, a lámpa alatti hőmérséklet ne haladja meg a 35-38 fokot, és legyen lehetősége a madárnak az infra fénye elől félrehúzódni. A kamilla enyhíti a megfázásos tüneteket, a vitaminok túladagolását kerülje. Amennyiben romlik a nimfa étvágya, széklete vízszerűvé válik, úgy fel kell keresni az állatorvost antibiotikum kezelés céljából. Az újonnan beszerzett madarakon mindig fontos elvégeztetni egy prevenciós élősködőmentesítést.
Senkinek nincs korcs kutyája, hacsak nem születési rendellenességgel jött a világra. Minden fogalmat elmagyarázunk. Kedves Saci! Kérem, olvassa el a kapcsolódó cikkeket, ezekből fény derül a válaszra!
Sajnos elég valószínű, hogy elpusztult az állat. A téli álmot alvó vízi teknősök az iszapban szoktak lenni, nem a vízfelszínen. A téli álmot alvó teknősök is vesznek levegőt, csak ritkábban, percenként kb. 2-6-szor. A lábaknál látszódik legjobban, hogy levegőt vesz a teknős, ebből lehet megállapítani, hogy él-e még.