1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
Kedves Edina! Azonnal forduljon állatorvoshoz, mielőtt késő lesz!
Az elmondottak alapján a könyökízület feletti, un. " superficialis bursa" gyulladására gondolok. Sajnos, ha már ilyen nagyra megnőtt, csak műtéttel lehet eltávolítani, egyébként maradandó sántaságot nem okoz, kizárólag szépséghiba. Vagy később kidörzsölheti és kifekélyesedik, ezt nem szabad megvárni. Természetesen lehet ez más is, de ez a leggyakoribb ezen a régión.
Az egyik oldali végtag bénulásával járó egyensúlyzavarok nem biztos hogy belsőfül gyulladás következtében alakultak ki. Diagnosztikai szempontból ezt egy koponya röntgen vizsgálattal ki lehet zárni. Ha a koponyaröntgen negatív, akkor feltehetően a homloklebenybeli mozgatócentrum károsodásáról lehet szó. Egyéb adatok hiányában nehéz eldönteni hogy szerzett vagy öröklött bántalomról van szó. Amíg az alapbetegség nincs tisztázva és a cica nem tünetmentes,addig semmiképpen nem javaslom a vemhesítést ,mert ha természetes úton szül az elléssel járó átmeneti agyi nyomásfokozódás végzetes következményekkel járhat. A császármetszéssel járó narkotizálás ilyen kritikus állapotban egyáltalán nem javasolt. Az ilyen típusú központi idegrendszeri tünetek oktanának a tisztázása nagyon komoly műszeres és labor vizsgálatot igényel. Ha az oki terápiát követően a cica maradéktalanul gyógyul és az agyi betegség nem örökletes, akkor lehet vállalkozni a fedeztetésre. Üdvözlettel Kiss Gabriella.
A leírt méret, a "klasszikus" műanyagtálcás szabvány kalitok legnagyobbika lehet. Ha szelíd a madár, és így szabadon is röptethető, akkor rozella, kissándor, kisebb aratinga is tartható benne. Ez esetben az ülőrudakat úgy kell elhelyezni, hogy ne törje össze az oldalrács a madár faroktollát. Ha az egész napot kalitban tölti, úgy nimfa, énekes, vagy futó (kecske,ugráló) papagájoknak és persze az ezeknél kisebb madaraknak felelhet meg az adott méretekkel.
Hányás, hasmenés a parvón és szopornyicán kívül sok mástól is lehet. Tekintettel arra, hogy fiatal állatok esetében a hányás és hasmenés fokozott veszélyt jelent az állatra nézve (kiszáradás veszélye), nagyon sürgősen keressenek fel egy állatorvost!